Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش نمایندگان پارلمان اروپا به همه پرسی مجارستان

واکنش نمایندگان پارلمان اروپا به همه پرسی مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همه پرسی مجارستان که روز یکشنبه با هدف جلب حمایت سیاسی شهروندان این کشور برای مخالفت با طرح های اتحادیه اروپا در زمینه اسکان مهاجران برگزار شده بود، به دلیل مشارکت کمتر از نیمی از افراد واجد شرایط، در

آگهی

همه پرسی مجارستان که روز یکشنبه با هدف جلب حمایت سیاسی شهروندان این کشور برای مخالفت با طرح های اتحادیه اروپا در زمینه اسکان مهاجران برگزار شده بود، به دلیل مشارکت کمتر از نیمی از افراد واجد شرایط، درنهایت باطل اعلام شد.

با این وجود نزدیک به ۹۸ درصد از افراد شرکت کننده، با اسکان مهاجران در این کشور مخالفت کردند.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا در واکنش تاکید کرد با وجود تبلیغات گسترده دولت این کشور، مردم کمی در آن شرکت کردند که این خود یک پیام قوی است.

او گفت: «از نظر من این موضوع جدی است و فکر می کنم که دولت در بوداپست نیز باید این را موضوع جدی بگیرد که اکثریت در این همه پرسی شرکت نکردند. به این ترتیب ما فرصت خوبی داریم تا در این باره وارد گفتگو شویم. چیزی که قبل از برگزاری این همه پرسی نیز پیشنهاد کردم. ما باید بتوانیم میان کسانی که موافق اسکان مهاجران هستند و مخالفان این طرح، سازش برقرار کنیم.»

فیلیپ لامبر، نماینده بلژیکی عضو حزب سبز پارلمان اروپا به این موضوع اشاره کرد که نتیجه همه پرسی، تصویر بدی را که از مجارستان بوجود آمده بود تغییر داد.

او گفت: «ویکتور اوربان نتیجه ای را که می خواست به دست نیاورد. این برای من نشانه ای است که ما هرگز نباید مردم یک کشور را مانند رهبران آن کشور ببینیم. مجارها مردم بسیار ارزشمندی هستند و بهتر از ویکتور اوربان کشورشان را معرفی می کنند.»

اما نایجل فاراژ، رهبر حزب راست افراطی بریتانیا و طرفدار خروج بریتانیا از این اتحادیه، همه پرسی مجارستان را یک اتفاق فوق العاده دیگر پس از همه پرسی برکسیت می داند.

او می گوید: «یک نتیجه فوق العاده. ۹۸ درصد. مشارکت بالا نبود اما در مجموع در مجارستان میزان شرکت در همه پرسی ها بالا نیست. خیلی ها در این همه پرسی علیه موضوع سهمیه بندی مهاجران رای دادند که در اصل رای نه مجارستان به پیوستن به اتحادیه اروپا است. به این فکر می کنم که شاید رای برکسیت ضربه تاثیر گذار بزرگی بر سراسر اروپا گذاشته است.»

به گفته ژیرو شاندل، خبرنگار یورونیوز نمایندگان پارلمان اروپا روز دوشنبه با پیشنهاد به بحث گذاشتن نتیجه همه پرسی مجارستان در طول جلسه عمومی نیز مخالفت کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر مجارستان خواهان تغییر قانون اساسی شد

واکنش مقام های اروپایی به نتیجه همه پرسی در مجارستان

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد