Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

موشک روسی شلیک شده از شرق اوکراین علت سقوط هواپیمای مسافربری مالزی است

موشک روسی شلیک شده از شرق اوکراین علت سقوط هواپیمای مسافربری مالزی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش اخیر گروه بین المللی تحقیق بر روی علل سقوط پرواز ام اچ ۱۷ بر فراز اوکراین حاکی از آن است موشکی که به این هواپیما اصابت کرده و موجب سقوط آن شده از «سامانه موشکی زمین به هوای بوک» در مزرعه ای واقع

آگهی

گزارش اخیر گروه بین المللی تحقیق بر روی علل سقوط پرواز ام اچ ۱۷ بر فراز اوکراین حاکی از آن است موشکی که به این هواپیما اصابت کرده و موجب سقوط آن شده از «سامانه موشکی زمین به هوای بوک» در مزرعه ای واقع در مناطق تحت کنترل مخالفان کی یف و هوادار مسکو در شرق اوکراین شلیک شده است. این گزارش همچنین می افزاید که سامانه مذکور از روسیه به شرق اوکراین برده شده بود.

در همین حال خانواده های قربانیان که از دو سال پیش در انتظار معرفی عاملان این حادثه اند در برابر محل برگزاری این کنفرانس در هلند تجمع کردند. سیلن فردریکز، مادر یکی از قربانیان سقوط این هواپیما گفت: «ما طی ۲۶ ماه گذشته اطلاعات زیادی را از رسانه ها دریافت کردیم و حالا آنچه فکر می کنیم به احتمال قوی درست باشد تایید شده است.»

گفته می شود بدلیل نبود توافق بین المللی بر سر دادگاه رسیدگی به این پرونده در حال حاضر گروه تحقیق نمی تواند در دادگاهی اقامه شکایت کند.

المار جیمولیا، وکیل آلمانی خانواده های قربانیان در این باره گفت: «خانواده ها می خواهند بدانند چه کسانی عامل این حادثه بودند. به خواست آنها توجهی نشده حال آنکه پاسخگویی به این سوال کاملا ممکن است. اگر روزی تصمیم گرفته موشکی به اوکراین ارسال شود قطعا یک سرباز به تنهایی نمی توانسته در این باره تصمیم بگیرد.»

هفدهم ژوئیه دو سال پیش هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۷۷ متعلق به خطوط هوایی مالزی که از آمستردام به مقصد کوالالامپور به پرواز در آمده بود در آسمان اوکراین و بر اثر اصابت یک موشک سقوط کرد و تمامی ۲۹۸ سرنشین آن جان باختند.

اوکراین همواره نیروهای امنیتی روسیه را مسئول این حادثه معرفی کرده حال آنکه مسکو این اتهام را رد می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض روسیه به نتیجه تحقیقات سقوط هواپیمای مالزی

سقوط هواپیمای مسافربری مالزی در شرق اوکراین؛ آنچه گذشت

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود