Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سازمان بهداشت جهانی: هوای آلوده سالیانه باعث مرگ ۳ میلیون نفر می شود

سازمان بهداشت جهانی: هوای آلوده سالیانه باعث مرگ ۳ میلیون نفر می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بطور میانگین در سطح جهان بیش از ۹ نفر از هر ۱۰ نفر در مناطقی زندگی می کنند که در آن آلودگی هوا بیشتر از حد مجاز و استاندارد و برای سلامتی انسان مضر است.

آگهی

بطور میانگین در سطح جهان بیش از ۹ نفر از هر ۱۰ نفر در مناطقی زندگی می کنند که در آن آلودگی هوا بیشتر از حد مجاز و استاندارد و برای سلامتی انسان مضر است.

در قسمتی از گزارش تحقیقی جدید که روز سه شنبه توسط سازمان بهداشت جهانی منتشر شد تخمین زده شده است که هوای آلوده سالیانه در سراسر جهان منجر به مرگ ۳ میلیون نفر می شود. این تخمین منطبق بر داده ها و اطلاعات سال ۲۰۱۲ میلادی است.

کارشناسان محیط زیست روسیه و هندوستان می گویند از نتایج این تحقیق و گزارش در تعجب نیستند.

بر اساس این گزارش ۹۲ درصد مردم جهان در مناطقی که هوا آلوده است ساکن هستند؛ آلوده ترین مناطق هم عبارتند از جنوب شرق آسیا، شرق مدیترانه و مناطق غرب اقیانوس آرام.

#AirPollution: 92% of the world’s population live in places where air quality levels exceed WHO limits https://t.co/5e6B0cY4P5pic.twitter.com/YnQowXWMyv

— WHO (@WHO) 27 septembre 2016

ولادیمیر چوپروف، مسئول برنامه های انرژی فعالان موسوم به صلح سبز در روسیه می گوید:«در روسیه این نقطه نظر که خطرات ناشی از محیط زیست و عدم حفاظت از آن به افزایش مرگ و میر می انجامد، اولویت محسوب نمی شود. هرچند این موضوع باید در کشور ما به بحث و تبادل نظر گذاشته شود. صرفنظر از آلودگی هوا، موضوع یونیزاسیون است. امروزه اگر نه میلیون ها اما صدها هزار نفر در مناطق آلوده به مواد رادیواکتیو زندگی می کنند.»

آیا اروپایی ها در پاکترین آب و هوا زندگی می کنند و مصون از تهدیدات ناشی از آلودگی هوا هستند؟ نه لزوما.

عثمان نسیم، دانشیار پژوهشی از مرکز علوم و محیط زیست دهلی نو می گوید:«تصور ما این است که اروپاییان در بخشی از کره زمین زندگی می کنند که در آن کیفیت هوا بسیار خوب است و فقط هندوستان، شهرها و کشورهای آسیایی و قاره آفریقاست که مشکل آلودگی هوا دارند. اما در واقع بهترین نکته گزارش تحقیقی که امروز منتشر شد این است که اروپاییان نیز با مشکل مشابه با دیگران روبرو هستند.»

آلودگی هوا در دهلی و هند ۱۰ تا ۱۶ برابر بیشتر از میزان استاندارد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار الگوی غذایی سالم که ۲۰ درصد احتمال مرگ را کاهش می‌دهند؛ چه خوراکی‌هایی سلامت را تهدید می‌کنند؟

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

چرا غیر سیگاری‌ها در برابر درمان نوعی از سرطان ریه مقاومت نشان می‌دهند؟