ادامه نبرد حلب؛ تنها ۲۵ کشته در روز شنبه

ادامه نبرد حلب؛ تنها ۲۵ کشته در روز شنبه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملات هوایی ارتش سوریه به بخشهایی از شهر حلب روز شنبه هم ادامه یافت.

آگهی

حملات هوایی ارتش سوریه به بخشهایی از شهر حلب روز شنبه هم ادامه یافت. سازمان غیردولتی دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده در جریان حملات روز شنبه دست کم ۲۵ غیر نظامی کشته شده اند. از این تعداد ۷ نفر در صف تهیه لبنیات جان خود را از دست داده اند.

در همین حال نیروهای دولتی سوریه موفق شدند با پشتیبانی جنگنده های روسی به پیشروی هایی در شمال حلب دست یابند و صبح شنبه اردوگاه «حندرات» را از دست نیروهای مخالف بشار اسد خارج کنند.

انتظار می رود ارتش سوریه بزودی استفاده از نیروهای زمینی در کنار حملات توپخانه ای و هوایی را برای تسلط بر مناطق بیشتری از حلب به ویژه شهرک راهبردی «معردس» در دستور کار قرار دهد.

این درحالیست که توافقات شکننده اخیر مسکو و واشنگتن نتوانسته مانع از توقف خشونت ها در سوریه شود و دو طرف متقابلا دیگری را به خاطر اقدامات متحدانشان در سوریه، مورد انتقاد قرار داده اند.

وزارت خارجه آمریکا با تایید مکالمه تلفنی شنبه صبح جان کری و استفان دِمیستورا (نماینده ویژه سازمان مل در امور سوریه) از مسکو خواسته دولت بشار اسد را برای توقف حملات هوایی «کورکورانه» تحت فشار بگذارد.

نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل هم در حل بحران سوریه کاری از پیش نبرد و این در حالیست که بنا بر گزارش یونیسف در پی این خشونت ها، تنها در حلب حدود دو میلیون نفر از دسترسی به آب آشامیدنی سالم محرومند.

فرانک اشتان مایر، وزیر امورخارجه آلمان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل ایجاد منطقه پرواز ممنوع را تنها راه برقراری آتش بس در سوریه دانسته بود. پیشتر جان کری هم خواستار برقراری چنین منطقه ای در شمال سوریه شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بن بست دیپلماسی آمریکا و روسیه برای متوقف کردن خصومتها در سوریه

حمله به حلب از زمین و آسمان آغاز شد

دستمزدهای پائین و سوء استفاده جنسی؛ روایتی از کار کودکان پناهجوی سوری در ترکیه