Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نماینده رهبر ایران در سپاه: انتخاباتی پیچیده و حساس خواهیم داشت

نماینده رهبر ایران در سپاه: انتخاباتی پیچیده و حساس خواهیم داشت
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی سعیدی نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۶ گفت انتخابات این دوره «حساس و پیچیده» خواهد بود.

آقای سعیدی روز دو مهر ماه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس تلاش برخی از مقامات دولت احمدی‌نژاد برای بازگشت به گذشته و تاثیرگذاری موضوع توافق هسته‌ای در این انتخابات را از جمله دلایل حساس بودن این انتخابات ذکر کرده و گفته است که نقش آمریکا در این انتخابات نیز باعث پیچیدگی آن خواهد شد.

نماینده آقای خامنه‌ای در سپاه با ابراز تاسف از حواشی انتخابات به انتقاد از دولت حسن روحانی پرداخته و گفته است: «حاشیه‌هایی هم که [برای انتخابات] درست می‌شود، نگران‌کننده است. یکی از آن حواشی این است که کسانی که در مظان کاندیداتوری هستند موردحمله قرار می‌گیرند. این در شان هواداران دولت اعتدال نیست که این‌طور بخواهند همه گذشته را زیر سوال ببرند آنهم سابقه گزینشی و سلیقه‌ای. در گذشته‌ها مشکلات بسیاری وجود دارد، ریشه خیلی از این مشکلات، کارگزاران و اصلاح‌طلبان هستند، اما دولت اعتدال به اینها کار ندارد و فقط به سراغ دولت قبلی می‌رود.»


نماینده خامنه‌ای در سپاه می‌گوید در انتخابات آینده ریاست جمهوری، سپاه و بسیج، اصول و معیارهای مورد نظر رهبر ایران درباره نامزد مطلوب را یادآوری خواهند کرد.

وی در ادامه تلویحا به احتمال کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق اشاره کرده و گفته است: «پیچیدگی [انتخابات] به خاطر چند مسئله است: یکی تلاش افرادی که در گذشته در راس حکومت بودند، مانند دولت‌ نهم و دهم. یعنی نوع رفتار و حرکت‌هایی که دارد انجام می‌گیرد بازگشت به گذشته است که خود این موضوع مسئله مهمی است که آیا در شان یک امت انقلابی و هدفمند این است که بازگشت به عقب داشته باشد یا خیر.»

محمود احمدی‌نژاد که از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ برای دو دوره رئیس جمهور ایران بود، در ماه‌های اخیر سفرهای متعددی به نقاط مختلف ایران داشته که در مورد انتخاباتی بودن این سفرها گمانه‌زنی‌هایی می‌شود. هرچند هفته گذشته مهدی فضائلی مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت رهبر جمهوری اسلامی، محمود احمدی‌نژاد را از حضور در انتخابات آتی ریاست جمهوری «نهی صریح» کرده است.

علی سعیدی در پایان گفته است در انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران، سپاه و بسیج از فرد خصوصی حمایت نمی‌کنند اما اصول و معیارهای مورد نظر رهبر ایران درباره نامزد مطلوب را یادآوری خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود به انتقاد از دولت روحانی پرداخت و گفت: «آقایان می‌گویند ما با برجام تهدید حمله را برداشتیم، تهدید حمله را مانورهای موشکی برداشته است، تهدید نظامی را قایق‌های تندرو در خلیج‌فارس کان‌ لم یکن کرده است نه لبخند دیپلمات‌های ما با آقای کری و مذاکره‌کنندگان غربی.»

وی افزود: «آن چیزی که باعث شد آمریکایی‌ها به این کشور حمله نکنند، قدرت دفاعی و قدرت نظامی ما بود، قدرت وحدت ملی و انسجام ملی ما بود، نه مذاکره. وقتی دشمن بتواند از طریق مذاکره خواسته های خود را عملی سازد چه نیازی به تهدید نظامی دارد؟»


علی سعیدی می‌گوید تهدید حمله به ایران را موشک‌ها و قایق‌های تندرو در خلیج‌فارس برداشته است و نه برجام.

سعیدی در ادامه گفت دولت حسن روحانی به دنبال ارتباط با آمریکا و گذشتن از بسیاری از سرمایه‌ها بوده و قصد داشته در پناه برجام بحث ارتباط با آمریکا را حل کند. وی گفته است: «در قضیه برجام قرار بود برجام دو و سه نیز بوجود آید و هنوز هم به نظر می‌رسد آقایان دنبال این قضیه هستند.»

نماینده ولی فقیه در سپاه با انتقاد از برجام گفت: رهبر ایران توافق اتمی وین را «مهندسی کرد که امتیازاتی که لازم بوده داده شود به حداقل برسد و جلوی حرکت آمریکا به سمت برجام دو و سه سد شود».

حسن روحانی رییس‌ جمهوری ایران در پیام نوروزی خود، انتخابات هفتم اسفند ۹۴ را سرآغاز «برجام دو» خوانده و گفته بود که «این برجام قبل از اقتصاد از اخلاق آغاز می‌شود.» ساعاتی پس از این سخنان، آقای خامنه‌ای از مطرح شدن «برجام‌های دو و سه» و افرادی که به گفته او برای حل مشکلات کشور به مذاکره با آمریکا امید بسته‌اند به شدت انتقاد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر جمهوری اسلامی احمدی‌نژاد را از نامزدی در انتخابات نهی کرده است

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است