کمکهای روسیه به مردم حلب تحویل داده شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کمکهای روسیه به مردم حلب تحویل داده شد

در شرایطی که مناطقی از حلب تحت بمباران شدید نیروهای دولتی قرار گرفته است، روسیه به عملیات امدادرسانی به منطقه دیگری از این شهر ادامه می دهد.

خودروهای ارتش روسیه که حامل مواد غذایی و دارویی بودند در بخشهایی از شهر مستقر شدند و مردم برای دریافت این کمکها صف کشیدند.

یکی از نمایندگان «مرکز آشتی روسیه» که مدیریت این برنامه امدادرسانی را به عهده دارد گفته است که شماری از مردم شرق حلب توانستند از طریق مسیرهای امنی که دولت سوریه آنها را سازماندهی کرده بود از این منطقه تحت محاصره فرار کنند.

سرهنگ دنی ریچکوف، نماینده این مرکز می گوید: «این کمکها شامل غذاهای کنسروی، آرد و مواد غذایی دیگری است که در میان مردم نیازمند توزیع می شوند. این کمکها به دست افرادی می رسد که توانسته اند از شرق حلب و از دست تروریستها فرار کنند.»

عملیات امدادرسانی به مناطق جنگ زده در حلب پس از ۴۸ ساعت وقفه روز پنجشنبه از سر گرفته شد. سازمان ملل متحد و روسیه به طور جداگانه مدیریت این عملیات کمک رسانی را به عهده دارند.

هفته گذشته پس از توافق آمریکا و روسیه در سراسر سوریه آتش بس برقرار شد. هدف اصلی از برقراری آتش بس، رساندن محموله های کمکی به مناطق محاصره شده بخصوص در حلب اعلام شد. اما این آتش بس، پس از یک هفته عملا به پایان رسید و تمدید نشد.