Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بشار اسد: آمریکا به جنگ با داعش تمایل ندارد

بشار اسد: آمریکا به جنگ با داعش تمایل ندارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه ای با خبرنگار خبرگزاری آسوشیتد پرس بار دیگر تاکید کرد که به نظر او حمله اخیر نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به نیروهای سوریه عمدی بوده…

آگهی

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه ای با خبرنگار خبرگزاری آسوشیتد پرس بار دیگر تاکید کرد که به نظر او حمله اخیر نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به نیروهای سوریه عمدی بوده است. آقای اسد در این مصاحبه که در دمشق صورت گرفت، مقامهای آمریکایی را به «دروغگویی» متهم کرد.

بشار اسد در پاسخ به پرسش خبرنگار درباره امکان پذیر بودن همکاری آمریکا و روسیه در عملیات مشترک علیه شبه نظامیان گفت: «به نظر من این همکاری ممکن است، اما در واقعیت این اتفاق رخ نخواهد داد. چون که آمریکا تمایلی به جنگ علیه جبهه النصرت یا حتی داعش ندارد. برای این که به نظر آنها این برگ برنده ای است که می توان از آن برای تامین منافع دیگر آنها هم استفاده کرد. اگر آنها به النصرت یا داعش حمله کنند، یک برگ برنده بسیار مهم را در ارتباط با جنگ در سوریه از دست می دهند. به نظر من آمریکا آماده نیست که در جنگ علیه تروریسم به روسیه بپیوندد.»

خبرنگار خبرگزاری آسوشیتد پرس از بشار اسد پرسید: «آمریکا گفته است که حمله ائتلاف به نیروهای سوریه ای یک “اتفاق ناخواسته” بود. آیا شما این توضیح را می پذیرید؟»

رئیس جمهوری سوریه در پاسخ گفت: «نه. به نظر من این چنین نیست. چون که فقط یک هواپیما این حادثه را رقم نزد. چهار هواپیما مواضع نیروهای دولتی سوریه را به مدت یک ساعت یا کمی بیشتر، هدف حمله خود قرار دادند. شما یک اشتباه را به مدت یک ساعت مرتکب نمی شوید. این اولین دلیل من است. دومین دلیل من این است که آنها فقط یک ساختمان را در یک منطقه هدف قرار ندادند. آنها به منطقه گسترده ای حمله کردند که شامل چندین تپه می شود. هیچ تروریستی در نزدیکی این منطقه نبود. در عین حال، بلافاصله پس از حمله نیروهای آمریکایی، نیروهای داعش هم حمله خود را آغاز کردند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه: کمک رسانی زیر آتش

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد