Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سوریه: کمک رسانی زیر آتش

سوریه: کمک رسانی زیر آتش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عملیات امدادرسانی به مناطق جنگ زده در سوریه در شرایطی از سر گرفته شده است که درگیریها ادامه دارد.

آگهی

عملیات امدادرسانی به مناطق جنگ زده در سوریه در شرایطی از سر گرفته شده است که درگیریها ادامه دارد.

دو روز قبل و پس از این که چند کامیون حامل این کمکها هدف بمباران قرار گرفتند، سازمان ملل متحد عملیات کمک رسانی را متوقف کرد.

آمریکا که حامی گروه های مسلح مخالف بشار اسد است و روسیه که متحد بشار اسد است، هر یک دیگری را به کوتاهی در این زمینه متهم کرده اند.

در روز پنجشنبه کمکهای دارویی روسیه به مسئولان بیمارستانی در شهر حمص تحویل داده شد.

به گفته سخنگوی سازمان جهانی بهداشت، یک کامیون حامل داروی سازمان ملل، روز پنجشنبه وارد حومه حلب می شود که تحت کنترل نیروهای مخالف دولت است.

ینس لائرکه، مسئول بخش هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد می گوید: «وضعیت امنیتی در سوریه، وضعیت یک وجهی نیست. این مساله جنبه های مختلفی از سطوح متفاوت امنیتی دارد. بازیگران زیادی در این عرصه فعال هستند ما باید این مساله را در نظر داشته باشیم که وقتی موارد مختلف را تک به تک بررسی می کنیم، گروه های مسلح هم در این مسائل نقش دارند. به همین دلیل ما همیشه این مسائل را در نظر می گیریم. ما امروز کمکهای خود را به مناطق روستایی دمشق می فرستیم. امیدواریم که در آینده نزدیک ارسال کمکها به حلب و مناطق دیگر را از سر بگیریم.»

مخالفان دولت سوریه، تصاویری را در اینترنت منتشر کرده اند که به گفته آنها مربوط به حملات هوایی روز چهارشنبه به مناطق اطراف حلب است.

یک گروه ناظر بر تحولات سوریه که به مخالفان دولت این کشور نزدیک است، می گوید دو منطقه بستان القصر و کلاسه هدف ۱۴ حمله هوایی بوده اند. بنا به این گزارش هفت نفر در این حملات کشته شدند. این دو منطقه در اختیار مخالفان دولت است.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه با تایید این خبر گفته است که تمام خیابانهای منطقه بستان القصر پس از این حمله در دود و آتش بود.

هفته گذشته پس از توافق آمریکا و روسیه در سراسر سوریه آتش بس برقرار شد. هدف اصلی از برقراری آتش بس، رساندن محموله های کمکی به مناطق محاصره شده بخصوص در حلب اعلام شد. اما این آتش بس، عملا بس پس از یک هفته به پایان رسید و تمدید نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه: کمک رسانی زیر آتش

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

پنج کشور جدید برای عضویت در شورای امنیت سازمان ملل متحد انتخاب شدند