Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کناره گیری رم از نامزدی این شهر برای بازیهای المپیک ۲۰۲۴

کناره گیری رم از نامزدی این شهر برای بازیهای المپیک ۲۰۲۴
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهردار رم می گوید قطعا با پروژه میزبانی المپیک در سال ۲۰۲۴ مخالف است.

آگهی

شهردار رم می گوید قطعا با پروژه میزبانی المپیک در سال ۲۰۲۴ مخالف است.

ویرجینا راجی که در ماه ژوئن گذشته در مقام شهردار پایتخت ایتالیا انتخاب شد می گوید نامزدی رم برای بازیهای المپیک ۲۰۲۴ تصمیم غیرمسئولانه مدیران قبلی شهرداری بوده است.

او برای دفاع از این تصمیم خود می گوید مساله تنها برگزاری بازیها نیست و فکر می کند کسانی که از این طرح دفاع می کنند در پی بهانه ای هستند تا مشکلات اصلی شهر را پنهان کنند.

ویرجینا راجی در گفتگو با یورونیوز گفت: « مهمتر از برگزاری بازیها سازماندهی و داشتن زیرساخت های لازم برای میزبانی است و نه تنها ارقام و آمارها در ایتالیا بلکه در سراسر دنیا نشان می دهد که اغلب کشورهای میزبان بازیهای المپیک پس از بازیها بدهی های سرسام آور بالا آورده اند. در مونترال ۷۰۰ بار از بودجه مورد نظر هزینه کرده اند . این آمار ارقام برای مرجع هستند خصوصا برای رمی که ۱۳ میلیارد یورو بدهی داردو نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم تا حتی برای بازیها نامزد شویم. اگر تنها بحث ما ورزشی بود کاملا با برگزاری بازیها موافق بودم اما امروز از زیرساختها می گوییم. همین امروز بیشتر از ۱۶۰ ساختمان ورزشی بدلیل عدم توجه به ویرانه بدل شده است. اگر می خواهیم درباره ورزش حرف بزنیم می توانیم هرروز آنرا تمرین کنیم.»

در میان دیگر شهرهای که ابتدا درخواست نامزدی بازیهای المپیک ۲۰۲۴ را کرده اند و سپس تحت فشار شهروندان از برگزاری آن امتناع کرده اند می توان به هامبورگ اشاره کرد. اکثریت ساکنان هامبورگ در پی یک همه پرسی اعلام کردند که با
برگزاری و میزبانی بازیهای المپیک مخالف هستند. ساکنان هامبورگ با رای ۵۱.۷ درصدی مخالفت خود را با میزبانی بازیهای المپیک اعلام کردند.

به این ترتیب تنها سه شهر همچنان در رقابت برای میزبانی بازیهای المپیک قرار دارند. لس آنجلس، پاریس و بوداپست. آمریکایی ها از سال ۱۹۹۶ که آتلانتا میزبان بازیهای المپیک بود دیگر شانس میزبانی را نداشته اند. پاریس و دانشگاه سوربون در مرکز این شهر محل اصلی خلق المپیک مدرن است و آن هیدالگو شهردار این شهر مصمم است تا پایتخت فرانسه میزبانی المپیک ۲۰۲۴ را برعهده بگیرد. این شهر پیشتر در سالهای ۱۹۰۰ و ۱۹۲۴ میزبان اولین دوره بازیهای المپیک در تاریخ معاصر بوده است. پاریسیها آخرین بار در رقابت با لندن میزبانی برای بازیهای سال ۲۰۱۲ را از دست دادند.

سرانجام بوداپست پایتخت مجارستان که هم از نظر زیرساختها و هم از نظر نفوذ در کمیته بین المللی المپیک شانس زیادی برای میزبانی بازیها ندارد. اعضای کمیته بین المللی المپیک در ماه سپتامبر تکلیف نامزد بازیها در سال ۲۰۲۴ را مشخص خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

این تورنمنت تخصص آنها است؛ سویا باز هم قهرمان لیگ اروپا شد

بازی‌های المپیک زمستانی پکن با صدر نشینی نروژ در جدول مدال‌ها پایان یافت