Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وضعیت احزاب در انتخابات پارلمانی زودهنگام روسیه

وضعیت احزاب در انتخابات پارلمانی زودهنگام روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهروندان روسیه روز یکشنبه ۱۸ سپتامبر برابر با ۲۸ شهریور در انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور شرکت خواهند کرد تا ۴۵۰ نماینده را روانه دوما، پارلمان فدراسیون روسیه…

آگهی

شهروندان روسیه روز یکشنبه ۱۸ سپتامبر برابر با ۲۸ شهریور در انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور شرکت خواهند کرد تا ۴۵۰ نماینده را روانه دوما، پارلمان فدراسیون روسیه کنند.

این انتخابات قرار بود ۴ دسامبر برگزار شود اما دولت روسیه هفته گذشته تصمیم به برگزاری زودهنگام آن گرفت.

یکی از عمده دلایل تغییر تاریخ، کاهش روزافزون تمایل شهروندان روسیه به شرکت در این انتخابات است چراکه بر اساس آخرین نظرسنجی ها تنها ۹ درصد از مردم این کشور مبارزات انتخاباتی را پیگیری می کنند و ۴۳ درصد نیز اعلام کرده اند این انتخابات را بطور کامل نادیده گرفته اند.

نظرسنجی ها همچنین پیش بینی می کنند که بار دیگر حزب روسیه متحد یا همان حزب حاکم، در این انتخابات به پیروزی برسد و بار دیگر دمیتری مدودف نخست وزیر این کشور شود.

همچنین پیش بینی می شود که حزب کمونیست روسیه به رهبری «گنادی زوگانوف» قدرتش را بیش از گذشته از دست بدهد چراکه تنها ۷.۴ درصد از رای دهندگان حاضرند دوباره به کمونیستها رای دهند. این حزب که در حال حاضر بیشترین طرفدارانش را بازنشستگان و میانسالان روسیه تشکیل می دهد، از سال ۱۹۹۰ میلادی همواره دومین حزب حاضر در دوما بوده است.

پس از حزب حاکم، احتمالا بیشترین سود از انتخابات پیش رو نصیب حزب لیبرال دموکرات به رهبری «ولادیمیر ژیرینفسکی» خواهد شد. بنا بر نظرسنجی ها این حزب ملی گرای افراطی ۱۲.۶ درصد از آراء را به دست خواهد آورد.

سرگئی میرونوف، رهبر حزب «روسیه عادل» نیز مطمئن است حزبش یکی از چهار حزبی خواهد بود که وارد دوما خواهد شد.

اما احزاب مخالف دولت روسیه شانسی برای ورود به دوما ندارند بویژه آنکه نظرسنجی ها از کاهش تمایل رای دهندگان به آنها از ۷ درصد به ۵ درصد خبر می دهند.

حزب پارناس به رهبری میخائیل کاسیانوف، نخست وزیر پیشین این کشور نیز نتوانسته در بسیج رای دهندگان موفق شود و بر این اساس امیدی به کسب پیروزی ندارد.

در چنین شرایطی برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی، بیش از گذشته به تحکیم قدرت ولادیمیر پوتین کمک می کند. رئیس جمهوری روسیه از هم اکنون خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ میلادی این کشور آماده می کند و اگرچه هنوز نامزدی خود را رسما اعلام نکرده اما نظرسنجی ها از افزایش محبوبیتش خبر می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریزش آراء حزب حاکم روسیه در آستانه انتخابات

بررسی بخت احزاب مختلف روسیه در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی

روز آخر رای‌گیری در روسیه زیر سایه حملات پهپادی اوکراین و حرکت اعتراضی مخالفان پوتین