آمریکا از لغو تحریم های میانمار در آینده ای نزدیک خبر داد

آمریکا از لغو تحریم های میانمار در آینده ای نزدیک خبر داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگ سان سوچی، رهبر حزب لیگ ملی برای دموکراسی در میانمار روز چهارشنبه برای نخستین بار میهمان کاخ سفید بود.

آگهی

آنگ سان سوچی، رهبر حزب لیگ ملی برای دموکراسی در میانمار روز چهارشنبه برای نخستین بار میهمان کاخ سفید بود. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار خود با برندۀ صلح نوبل از لغو تحریم های این کشور علیه میانمار در آینده ای نزدیک خبر داد.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره گفت: «فکر می کنم با این کار به موسسات آمریکایی و تجارت مان فرصت سرمایه گذاری را می دهیم و امیداریم که به رشد دموکراسی در این کشور و موفقیت بیشتر متحدان ما در منطقه منجر شود.»

آنگ سان سوچی که طبق قانون میانمار به دلیل ازدواج با یک تبعۀ بریتانیایی نتوانست به ریاست جمهوری تکیه بزند نیز با استقبال از لغو تحریم ها خطاب به خبرنگاران و سرمایه گذاران گفت: «تمایل دارم همۀ شما را دعوت کنم تا به کشور ما بیایید و از نزدیک ببینید چرا باید در آنجا سرمایه گذاری کنید. این دیدار به شما نشان می دهد چطور می توانید در بخش های مختلف و برای کسب سود هر طور که بخواهید سرمایه گذاری کنید.»

آمریکا در ماه مه با کاهش محدودیت های بانکی علیه میانمار نخستین گام را برای لغو تحریم ها برداشته بود.

سازمان شاهد جهانی با انتقاد از این تصمیم دولت آمریکا تاکید کرده است باراک اوباما با لغو این تحریم ها یک ابزار مهم را که برای مجبور کردن میانمار به اصلاحات و رعایت حقوق بشر در اختیار داشت، از دست می دهد.

وضعیت مسلمانان روهینگی که در پی درگیری های مذهبی در سال ۲۰۱۲ به شدت از سوی بودایی ها تحت فشار هستند یکی از مسائلی است که انتقادهای زیادی را علیه میانمار و حتی آنگ سان سوچی برانگیخته است. در پی این درگیری ها هزاران مسلمان مجبور به ترک روستاها و محل زندگی خود شده و در شرایط بسیار ناگوار زندگی می کنند.

کمیته ای با ریاست کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد برای بررسی وضعیت مسلمانان روهینگی در میانمار تشکیل شده است. کوفی عنان در ابتدای ماه سپتامبر در دیداری با آنگ سان سوچی در مورد مسلمانان روهینگی به گفت و گو نشست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟

طرح چابک‌سازی ارتش ایالات متحده؛ پنتاگون چگونه برای جنگ‌ با دشمنان پیشرفته‌تر آماده می‌شود؟

بایدن می‌گوید اسرائیل در صورت مبادله گروگان‌ها آماده توقف جنگ طی ماه رمضان است