مجلس قانونگذاری چین توافقنامه تغییرات اقلیمی را تصویب کرد

مجلس قانونگذاری چین توافقنامه تغییرات اقلیمی را تصویب کرد
نگارش از Euronews

مجلس قانونگذاری چین پس از یک هفته بحث و بررسی، توافقنامه نشست پاریس درباره تغییرات اقلیمی را تصویب کرد.

مجلس قانونگذاری چین پس از یک هفته بحث و بررسی، توافقنامه نشست پاریس درباره تغییرات اقلیمی را تصویب کرد. با توجه به این که چین بزرگترین تولیدکننده گاز دی اکسید کربن است، تصویب این توافقنامه در چین گام بلندی برای اجرای بندهای آن محسوب می شود.

حدود ۹ ماه قبل نمایندگان ۱۹۵ کشور جهان در نشست پاریس برای اولین بار به توافقی جامع برای مواجهه با مشکلات تغییرات اقلیمی دست پیدا کردند. از جمله مهم ترین بندهای این توافقنامه، این بود که کشورها متعهد شدند که متوسط درجه حرارت زمین بیش از ۲ درجه سانتیگراد در سال افزایش پیدا نکند.

این توافقنامه درصورتی اجرایی می شود که در دست کم ۵۵ کشوری که ۵۵ درصد گاز دی اکسید کربن جهان را تولید می کنند تصویب شود. دی اکسید کربن یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر تغییرات اقلیمی است.

روز شنبه قرار است روسای جمهوری دو کشور چین و آمریکا، به عنوان اصلی ترین تولیدکنندگان دی اکسید کربن، به طور مشترک خبر تصویب توافقنامه پاریس را در کشورهای خود اعلام کنند.

حاضران در نشست پاریس ابراز امیدواری کردند که این نشست بر خلاف نشست هفت سال قبل در کپنهاگ، منجر به ایجاد یک برنامه اجرایی قابل قبول توسط کشورها بشود.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

گرمایش و تغییرات آب و هوایی