معاون نخست وزیر کره شمالی اعدام و دو مقام دیگر تبعید شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
معاون نخست وزیر کره شمالی اعدام و دو مقام دیگر تبعید شدند

کره جنوبی به نقل از منابع موثق از اعدام شدن معاون نخست وزیر کره شمالی در امور آموزش و تبعید دو مقام دیگر این کشور خبر داد.

به گفته سخنگوی وزارت امور وحدت دو کره در کره جنوبی کیم یونگ جین، معاون نخست وزیر کره شمالی در امور آموزش در ماه ژوئیه اعدام شده است. رسانه های کره جنوبی دلیل محکومیت کیم یونگ جین را حضور در مراسمی عمومی با ظاهری سرخورده عنوان کرده اند.

کیم یونگ چول، رئیس وزارت جبهه متحد که مسئول روابط بین دو کره در کره شمالی بوده نیز تا اواسط ماه اوت دریک منطقه روستایی در تبعید بسر برده است. به گفته این مقام کره جنوبی شیو هوی، یک مقام مسئول در وزارت تبلیغات کره شمالی نیز تبعید شده است. کره شمالی تاکنون هیچ اطلاعاتی درباره وضعیت این سه مقام مسئول منتشر نکرده است.

این اولین بار نیست که کره شمالی دست به اعدام و یا مجازات مخالفانش می زند. در سال ۲۰۱۳ میلادی نیز جانگ سونگ تک، شوهر عمه رهبر کره شمالی که از او با عنوان فرد دوم این کشور نام برده می شد، به جرم عدم اعتماد به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعدام شد. به گزارش رسانه های کره جنوبی، سال گذشته نیز هیون یونگ چول، وزیر دفاع کره شمالی به جرم خیانت به رهبر این کشور محکوم و اعدام شد.