Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گفتگوی وزیران کشور بریتانیا و فرانسه درباره بحران پناهجویان در کاله

گفتگوی وزیران کشور بریتانیا و فرانسه درباره بحران پناهجویان در کاله
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیران کشور فرانسه و بریتانیا در شهر پاریس دیدار کردند.

آگهی

وزیران کشور فرانسه و بریتانیا در شهر پاریس دیدار کردند. محور اصلی این دیدار، گفتگو بر سر نحوه مواجهه با پناهجویانی است که قصد دارند از بندر کاله در فرانسه خود را به بریتانیا برسانند.

در حال حاضر مسئولان اداره مهاجرت بریتانیا، گذرنامه کسانی را که می خواهند از فرانسه وارد بریتانیا شوند در کاله بررسی می کنند. اما مقامهای فرانسوی می خواهند این کنترلهای مرزی در داخل خاک بریتانیا صورت بگیرد.

بریتانیا می گوید بر اساس معاهده های بین المللی، پناهجویان باید در اولین کشور اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی کنند و به همین دلیل فرانسه نباید به آنها اجازه بدهد که وارد بریتانیا شوند.

نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری سابق فرانسه و یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری این کشور با انتقاد از اقدام دولت بریتانیا گفت: «این وظیفه مقامهای بریتانیایی است که پرونده همه کسانی را که در کاله هستند و می خواهند به این کشور بروند، در داخل خود بریتانیا بررسی کند. این وظیفه فرانسه نیست که درباره حق ورود آنها به بریتانیا تصمیم گیری کند.»

چند ماه قبل دادگاهی در فرانسه با صدور حکمی از طرح دولت مبنی بر برچیدن اردوگاه پناهجویان در کاله حمایت کرد. بلافاصله کار تخریب خانه های موقت ساخته شده در منطقه موسوم به «جنگل» آغاز شد.

بسیاری از پناهجویان که در بندر کاله مستقر هستند، تلاش می کنند تا با سوار شدن بر کامیونهایی که از کانال مانش عبور می کنند خود را به بریتانیا برسانند. بعضی از مهاجران هم در قسمت بار قطارهایی که راهی بریتانیا هستند مخفی می شوند.

شماری از سیاستمداران دو کشور پیش از همه پرسی بریتانیا هشدار داده بودند که خروج این کشور از اتحادیه اروپا ممکن است باعث تشدید بحران کنونی پناهجویان و نحوه همکاری دو کشور در این زمینه شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات وزرای کشور فرانسه و بریتانیا؛ پناهجویان از کاله به دوور می روند؟

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش