جنگ مجالی برای یکه تازی جودوکای یمنی نگذاشته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جنگ مجالی برای یکه تازی جودوکای یمنی نگذاشته است

یمن نزدیک به شش سال است که با بحران سیاسی و جنگ داخلی دست و پنجه نرم می کند. هواپیماهای عربستان سعودی و متحدان عرب این کشور برای مقابله با حوثیها شهرهای مختلف یمن از جمله تعز را بمباران می کنند.

تعز موطن هشام الحلیبی جودوکاری است که همچنان زیر بمبها تمرین و شاگردان بسیاری را نیز برای آینده تربیت می کند.

هشام الحلیبی می گوید: «ورزش تنها چیزی است که من را به آینده امیدوار می کند. در هرحال شغلی که نداریم و تنها از طریق ورزش است که می توانیم انرژیهایمان را خالی کنیم.»

تعز بدلیل موقعیت جغرافیایی اش یکی از مهمترین شهرها در جنگ بین حوثیها و نیروهای ائتلاف که در آن راس عربستان سعودی قرار دارد، است.

هشام الحلیبی دو فرزند دارد و می گوید ابتدا باید مایحتاج اولیه خانواده را تهیه کند و اینروزها در یمن دشوارترین کار تامین مایحتاج زندگی خانواده است.

او می گوید: «مشکل اصلی ما اینروزها این است که نمی توانیم روی ورزش تمرکز کنیم چرا که حتی نمی دانیم آیا توان تهیه کردن نان روزانه مان را داریم یا نه؟»

هشام الحلیبی از سال گذشته بدلیل شدت گرفتن درگیریها دیگر نمی تواند پایش را از یمن بیرون بگذارد. او روی سقف خانه اش همچنان به تمرینات بدنسازی ادامه می دهد و با وجود بمبهای روزانه نمی داند تا کی می تواند همچنان به ورزش ادامه دهد.