Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا: حملات ترکیه علیه نیروهای دموکراتیک سوریه نبرد علیه داعش را پیچیده می کند

آمریکا: حملات ترکیه علیه نیروهای دموکراتیک سوریه نبرد علیه داعش را پیچیده می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیشروی نظامی ترکیه در شمال سوریه و ادامۀ بمباران مواضع یگان های مدافع خلق کرد در این منطقه نگرانی آمریکا را برانگیخته است.

آگهی

پیشروی نظامی ترکیه در شمال سوریه و ادامۀ بمباران مواضع یگان های مدافع خلق کرد در این منطقه نگرانی آمریکا را برانگیخته است. مقامات این کشور می گویند این اقدام ترکیه قابل قبول نیست و از آنکارا خواسته اند به حملات خود علیه مواضع کردها در اطراف جرابلس و مناطقی مانند منبج پایان بدهند.

کاخ سفید می گوید پیشروی ترکیه در خاک سوریه نبرد علیه داعش را پیچیده خواهد کرد.

بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه در این باره به خبرنگاران گفت:«ما از این عملیات حمایت نمی کنیم و با پیشروی به سمت جنوبی تر منطقه و حمله علیه نیروهای دموکراتیک کرد سوریه مخالفت خواهیم کرد. اقدامات نظامی علیه یگان های دموکراتیک سوریه تلاش ها برای اتحاد در جبهۀ جنگ علیه داعش را که ما خواهان آن هستیم با پیچیدگی مواجه می کند.»

ترکیه پیش از این از خارج کردن شهر جرابلس از دست داعش و پیشروی به سوی شهر منبج که در دست یگان های مدافع خلق کرد است، خبر داده بود. این شهر در اواسط ماه اوت به دست نیروهای دموکراتیک سوریه آزاد شده بود.

یکی از شهروندان منبج می گوید:«زندگی به این شهر برگشته، مغازه ها باز شده اند و بعد از ماهها که ما تحت محاصره بودیم، زندگی حالا خوب شده است، خدا را شکر می کنم.»

ترکیه می گوید تا زمانیکه یگان های مدافع خلق کرد تا بخش شرقی فرات عقب نشینی نکنند همچنان هدف حملات و بمباران های ارتش ترکیه در خاک سوریه قرار خواهند گرفت.

بمباران مواضع کردهای حزب دموکراتیک سوریه در روز یکشنبه به کشته شدن ۲۵ نفر از اعضای این یگان ها منجر شد. روز دوشنبه نیز علاوه بر ادامۀ حملات در شمال سوریه علیه مواضع یگان های مدافع خلق کرد، مواضع پ.کا.کا در استان قراع واقع در شمال عراق هدف حملات ارتش ترکیه قرار گرفت.

دولت سوریه مداخلۀ نظامی ترکیه در خاک این کشور را تعرض به تمامیت ارضی سوریه و زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی دانسته است. روسیه نیز خواستار توقف این حملات و هماهنگی ترکیه با دولت سوریه برای مبارزه با داعش شده است.

به گفتۀ کاخ سفید، قرار است باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا هفتۀ آینده در حاشیۀ اجلاس گروه ۲۰ با همتای ترک خود دیدار و در مورد «مداخلۀ نظامی ترکیه در شمال سوریه و کارزار نبرد علیه دولت اسلامی» گفت و گو کند.

یگان های مدافع خلق کرد و حزب دموکراتیک سوریه که تاکنون توانسته اند مناطقی از شمال سوریه مانند منبج و کوبانی را از اشغال داعش خارج کنند از حمایت آمریکا در جنگ با داعش برخوردار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار آمریکا به ترکیه برای توقف حملات علیه کردهای سوریه

ادامه نبرد ارتش ترکیه و نیروهای کرد در مرز سوریه

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است