ادامه نبرد ارتش ترکیه و نیروهای کرد در مرز سوریه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامه نبرد ارتش ترکیه و نیروهای کرد در مرز سوریه

سخنگوی نیروهای کردستان سوریه (روژاوا) از تشدید حضور این نیروها در شهرهای منبیج و جرابلس خبر داد. او با تاکید بر اینکه نیروهای «یگان های مدافع خلق» در شرق رودخانه فرات که از نیروهای داعش پس گرفته شده اند، باقی خواهند ماند تصریح کرد از این نیروها در تامین امنیت منبیج و جرابلس استفاده نخواهد شد.

ترکیه با اعلام نگرانی نسبت به تسلط کردهای سوریه بر مناطق مرزی، تاکید کرده تا زمانی که نیروهای کرد به شرق رودخانه فرات نقل مکان نکنند، به حملات خود علیه آنها ادامه خواهد داد. آنکارا شبه نظامیان یگان های مدافع خلق را به «پاکسازی قومی» در شمال سوریه و همسویی با پ ک ک، حزب کارگران کردستان ترکیه متهم می کند.

صالح مسلم رهبر حزب اتحاد دمکراتیک پیش تر با انتقاد از عملیات ترکیه موسوم به «سپر فرات»، گفته بود: «این عملیات برای ترکیه گران تمام خواهد شد».

طبق آخرین گزارش های دریافتی، درگیری سنگینی بین نیروهای سوریه دمکراتیک (اس دی اف) و ائتلاف ارتش ترکیه و اپوزیسیون سوریه در جنوب جرابلس در جریان است.

دولت ترکیه می گوید که در جریان آخرین حمله به دو منطقه تحت کنترل کردها در شمال سوریه، ۲۵ «تروریست» را از پای در آورده است. این درحالیست که دیده بان حقوق بشر سوریه تعداد کشته ها را دست کم ۴۰ غیرنظامی اعلام کرده است.