دولت ایتالیا ۵۰ میلیون یورو به بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دولت ایتالیا ۵۰ میلیون یورو به بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص داد

بلافاصله پس از زلزله ویرانگر مرکز ایتالیا، دولت این کشور برنامه کمک به مردم زلزله زده و بازسازی مناطق ویران شده را اعلام کرد.

ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا وعده داد که ۵۰ میلیون یورو به بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص داده می شود. دولت ایتالیا همچنین اعلام کرد که مردم زلزله زده از پرداخت مالیات معاف می شوند.

آقای رنتسی در یک نشست خبری از آغاز برنامه ای تحت عنوان «خانه های ایتالیایی» خبر داد که بر اساس آن خانه های ایمن در برابر زلزله ساخته خواهند شد.

نخست وزیر ایتالیا این برنامه را برنامه ای «جدی» توصیف کرد که فقط فهرستی از کلمات و جملات نیستند بلکه «پروژه ای سازمان یافته» است. آقای رنتسی با اشاره به این که دولتهای قبلی در سال ۲۰۰۹ نتوانستند این طرح را باموفقیت به پایان برسانند گفت که این امر دلیلی نمی شود که دولت کنونی به سراغ این پروژه نرود.

پس از زلزله روز چهارشنبه بسیاری از رسانه های ایتالیا بار دیگر از استانداردهای ساخت و ساز در مناطق زلزله خیز این کشور انتقاد کردند و دولت را در این زمینه مقصر دانستند. بر اساس قوانین ایتالیا، ساختمانها در شهرها و مناطق تاریخی از رعایت آیین نامه های مقاومت ساختمانها در برابر زلزله معافند.