زمین لرزۀ ایتالیا؛ تلاش برای نجات بازماندگان از زیر آوار

زمین لرزۀ ایتالیا؛ تلاش برای نجات بازماندگان از زیر آوار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار قربانیان زلزله ۶.

آگهی

شمار قربانیان زلزله ۶.۲ ریشتری ایتالیا که بامداد چهارشنبه به وقوع پیوست، به ۱۲۰ نفر رسیده است که دستکم ۵۰ نفر از این تعداد، کشته شدگان شهر آماتریچه هستند.

شهر کوچک آماتریچه در استان «ری یه تی» به تلّی از خاک تبدیل شده است و به گفته مقامات سه چهارم از شهر دیگر وجود ندارد. این شهر در سال گذشته به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا شناخته شد.

انتقال بازماندگان حادثه به مناطق امن در مرکز ایتالیا نیز آغاز و چادرهایی برای اسکان آنها دایر شده است.
تنها در آکومولی و روستاهای اطراف آن، علاوه بر مرگ ساکنان به دلیل ریزش ساختمانها و ناپدید شدن بسیاری از مردم، ۲۵۰۰ نفر بی خانمان شده اند.

علاوه بر اولین زمین لرزه ها، تاکنون نزدیک به ۶۰ پس لرزه نیز به ثبت رسیده که بزرگی برخی از پس لرزه ها بین ۳ تا ۵ ریشتر بوده است.

کوهستانی بودن منطقه و مسدود شدن جاده ها به دلیل ریزش کوه، عملیات امداد و نجات را بسیار سخت کرده است. ارتش ایتالیا نیز با تجهیزات خود به عملیات امداد و نجات پیوسته است.

از خزانه ایتالیا بودجه ای ۲۳۵ میلیون یورویی برای اجرای این عملیات و انجام دیگر فعالیتهای اضطراری اختصاص یافته است. ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا تاکید کرده است که عملیات نجات در هیچ منطقه ای متوقف نخواهد شد و اکنون اولویت فعالیتها، نجات جان انسانهاست.

پس از این زمین لرزه، فیسبوک امکانی را تحت عنوان «safety check» برای اطلاح دادن خبر سلامتی افراد به بستگان و نزدیکانشان فراهم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنان یک شاهد عینی از زمین لرزه در ایتالیا

بازماندگان زمین لرزه ایتالیا: مثل قیامت بود و همه جا تکان می خورد

گاهشمار زمین لرزه های مرگبار در ایتالیا