انفجار یک نارنجک در سوئد جان یک کودک هشت ساله را گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انفجار یک نارنجک در سوئد جان یک کودک هشت ساله را گرفت

تحقیقات پلیس سوئد در ارتباط با انفجار یک نارنجک دستی در گوتبنرگ که موجب مرگ یک کودک هشت ساله شد ادامه دارد.

شنبه شب نارنجکی به آپارتمانی در طبقه سوم ساختمانی در شهر گوتنبرگ پرتاب و منفجر شد. در زمان این حادثه دست کم پنج کودک و چند بزرگسال در داخل آپارتمان بودند.

یوسف وارسامی، کودک هشت ساله اهل بیرمنگام بریتانیا که به همراه خانواده اش برای دیدن اقوامشان به گوتبنرگ سفر کرده بود در این حادثه به شدت زخمی شد و پس از ساعاتی جان باخت.

یکی از ساکنان محلی از آنچه روی داده بهت زده است. او می گوید: «وضعیت وحشتناکی است. اما چرا؟ حتی نمی شود کودکتان را راحت و بدون دغدغه بیرون ببرید.»

پلیس احتمال می دهد که این حادثه با انگیزه انتقام جویی مرتبط باشد. توماس فوکسبورگ، سخنگوی پلیس می گوید: «یک جایی باید این اتفاقات متوقف شود. امیدوارم که مردم هم مثل من این اتفاقات را شنیع بدانند. امیدوارم کسانی که اطلاعاتی دارند عوامل این حمله را معرفی کنند تا ادامه این خشونت ها متوقف شود.»

به گفته پلیس این آپارتمان بعنوان آدرس محل زندگی فردی ثبت شده که سال گذشته در ارتباط با یک تیراندازی مرگبار در این منطقه محکوم شده بود. در جریان حادثه مذکور که با قاچاق مواد مخدر مرتبط بود سه مرد با حمله به یک میخانه دو نفر را کشتند و هشت نفر دیگر را زخمی کردند.