تاکید وزرای کشور آلمان و فرانسه بر لزوم همکاری برای مقابله با تروریسم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تاکید وزرای کشور آلمان و فرانسه بر لزوم همکاری برای مقابله با تروریسم

وزرای کشور آلمان و فرانسه در دیداری در پاریس بر لزوم همکاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای افزایش تدابیر امنیتی و مقابله با تروریسم تاکید کردند.

توماس دمیزیر، وزیر کشور آلمان پس از این دیدار در نشستی خبری با اشاره به افزایش ورود موج پناهجویان به اروپا گفت: «کاملا واضح است که در شرایط کنونی و با توجه به ورود پناهجویان از خاورمیانه، برای دولتهای ما همکاری در اروپا بسیار بهتر و ضروری تر است. سوال منتقدان این است که آیا اروپا فایده ای دارد، پیام ما این است، زمانی که امنیت ما در خطر است، بر ارزش اروپا افزوده می شود.»

برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه نیز در جمع خبرنگاران از دستگیری ۷ نفر در ارتباط با گروه های تروریستی در ماه اوت خبر داد که بر اساس گزارش ها، سه تن از این افراد در حال برنامه ریزی برای انجام عملیات بوده اند.

وزیر کشور فرانسه گفت: «فایل های متفاوت باید مورد بررسی دوطرفه قرار گیرند و این به معنای همکاری دو کشور در تبادل اطلاعات است. این ضروری است که نیروهای امنیتی و پلیس ما بطورهمزمان به فایل های ملی و اروپایی مشترک به منظور انجام تحقیقات امنیتی ضروری دسترسی داشته باشند.»

در میان کشورهای اروپایی فرانسه، بلژیک و آلمان از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون با حملات و تهدیدهای تروریستی مواجه بوده اند.

درحال حاضر در فرانسه و بلژیک وضعیت هشدار برقرار است. به گفته آقای کازنو از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، سرویس های امنیتی فرانسه ۱۶۵ نفر را در جریان عملیات مبارزه با تروریسم بازداشت کرده اند که برای ۹۱ تن از آنها کیفرخواست صادر شده و ۶۳ نفر نیز زندانی شده اند.