Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نزدیک به پانزده هزار ایمیل کلینتون برای انتشار بررسی می شود

نزدیک به پانزده هزار ایمیل کلینتون برای انتشار بررسی می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک قاضی در آمریکا از وزارت خارجۀ آمریکا خواست تا احتمال انتشار نزدیک به ۱۵۰۰۰ ایمیل هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری را بررسی کند.

آگهی

یک قاضی در آمریکا از وزارت خارجۀ آمریکا خواست تا احتمال انتشار نزدیک به ۱۵۰۰۰ ایمیل هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری را بررسی کند. در پی همین امر وزارت خارجۀ آمریکا می گوید بررسی این ایمیل ها را که پیش از این در تحقیقات اف بی آی مورد استفاده قرار گرفته بود، آغاز کرده است.

وزارت خارجۀ آمریکا پیش بینی می کند بررسی نزدیک به ۱۵۰۰۰ ایمیل ارسال یا دریافت شده از سوی هیلاری کلینتون تا ماه اکتبر به اتمام برسد و احتمال دارد این ایمیل ها در نیمۀ ماه اکتبر منتشر شود. با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر برگزار می شود، احتمال انتشار این ایمیل ها نگرانی هایی را برانگیخته است.

تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار نامۀ رد و بدل شده از سرورهای شخصی توسط هیلاری کلینتون در زمان ریاست وی بر وزارت خارجۀ آمریکا پس از بررسی منتشر شده است.

در یکی از این ایمیل ها، یکی از افراد مرتبط با بنیاد بیل، هیلاری و چلسی در یک نامه از دو تن از همکاران نزدیک وزیر خارجۀ پیشین آمریکا خواسته است امکان یک قرار کاری را میان سفیر آمریکا در لبنان و یک میلیارد لبنانی – نیجریه ای فراهم کنند. این بنیاد از سال ۲۰۰۹ سیستمی را به اجرا گذاشته است که از واریز کمک های مالی افرادی که ممکن است به دنبال منفعت سیاسی از طریق کمک به این نهاد غیردولتی بوده باشند جلوگیری می کند.

این مساله مباحثی را در پی داشته و دونالد ترامپ با بیان اینکه این بنیاد یک نهاد مالی فاسد است خواستار تعطیل شدن بنیاد بیل هیلاری و چلسی شده است که در زمینۀ مبارزه با ایدز فعالیت دارد.

هیلاری کلینتون پیش از این از سوی اف بی آن هدف تحقیقات در این مورد بود و چندین ساعت نیز به پرسش های ماموران پلیس فدرال آمریکا پاسخ داده بود. وزیر پیشین خارجۀ آمریکا در زمان وزرات خود در فاصلۀ سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ برای ارسال نامه های محرمانه از پروتکل امنیتی دولت استفاده نکرده و با سرور شخصی خود اقدام به مکاتبات اداری و سیاسی کرده است.

پلیس فدرال آمریکا پس از انجام تحقیقات در این مورد گفته بود هیلاری کلینتون در عدم استفاده از سرور امنیتی وزارت خارجه «سهل انگاری» کرده اما تعقیب قضایی وی را ضروری ندانست. در پی همین امر هم وزارت دادگستری آمریکا این پرونده را مختومه اعلام کرد.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان استفادۀ نامزد دموکرات ها از سرور شخصی برای ارسال ایمیل های محرمانه را به یکی از سرفصل های مهم سخنرانی های علیه رقیب انتخاباتی خود تبدیل کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است