مشکلات ریویِ ورشکسته برای میزبانی بازیهای پارالمپیک

مشکلات ریویِ ورشکسته برای میزبانی بازیهای پارالمپیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود تمام نقصانهایی که در جریان بازیهای المپیک وجود داشت اما می توان در مجموع ریو از چالش میزبانی المپیک سربلند بیرون آمد.

با وجود تمام نقصانهایی که در جریان بازیهای المپیک وجود داشت اما می توان در مجموع ریو از چالش میزبانی المپیک سربلند بیرون آمد. اما فردای این جشن بزرگ میلیونها دلار بدهی برای شهری باقی مانده است که پیش از بازیها اعلام کرده بود در شرایط ورشکستگی کامل قرار گرفته است.

آگهی

حتی مسئولان این شهر از دولت فدرال برزیل برای برگزاری بازیهای پارالمیپک که از هفتم سپتامبر آغاز می شود در خواست کمک مالی کرده اند اما دولت فدرال که بحرانی بی سابقه را سپری می کند این درخواست را رد کرده اند. کمیته بین المللی المپیک هم از کمک کردن به این ایالت برای برگزاریهای پارالمیپک خودداری کرده است.

در هر صورت مانند بسیاری دیگری از شهرهای که پیشتر میزبان المپیک بوده اند خصوصا اتن سال ۲۰۰۴ این شهروندان هستند که باید مالیاتهای رو به افزایش را بپردازند تا ریو بتواند بدهی های گزاف این شهر را پرداخت کنند. در ضمن هزینه نگهداری و ترمیم ورزشگاههای گران قیمت نیز در بودجه شهر در نظر گرفته نشده است و معلوم نیست آینده استادیوم تنیس و استخر شنای المپیک چه خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

حضور ورزنه‌بردار عراقی در دسته‌ای که ورزشکار اسرائیلی شرکت کرده بود جنجالی شد