Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبان های مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده…

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبان های مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

بارش شهابی برساوشی در جزایر قناری

هر ساله در ماه اوت طی یک ساعت حدود ۵۰۰ شهاب سنگ در بارش شهابی برساوشی قابل رویت است. این پدیده طبیعی سبب شده تا جوک سومر از نروژ، مارکو والتنشپیل و گئورگ لتنر از اتریش و آرماندو دل ری اسپانیایی به جزیره لاپالما بیایند. این چهار ورزشکار خواسته اند که با به تن کردن لباس های پرواز خود و انجام یک برنامه نمایشی به این واقعه دیدنی ادای احترام کنند.

میلیاردری که به دنبال دزد بستنی است

جان کاتسیماتیدیس، میلیاردر یونانی که مقیم ایالات متحده آمریکا و از اعضای حزب جمهوری خواه این کشور است در ازای هرگونه اطلاعاتی از سارق ده ها کانتینر بستنی از فروشگاه هایش ۵ هزار دلار مژدگانی تعیین کرده است.

Ice cream bandits are wreaking havoc on NYC supermarkets nypost</a><a href="https://twitter.com/Gristedes">Gristedeshttps://t.co/2G7PMFrX1E

— John Catsimatidis (JCats2013) <a href="https://twitter.com/JCats2013/status/764052666213277697">August 12, 2016</a></blockquote> <script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">Gristedes $5000 Dollars Reward arrest & Prosecution<br>of Ice Cream Thieves Below see NY Post Story<br>email jacragny.com pic.twitter.com/3fyEI2jqfH— John Catsimatidis (@JCats2013) August 12, 2016

پلیس به یکی از تلویزیون های محلی نیویورک گفته است که در سالجاری میلادی ۲۵۰ شکایت درباره سارقان بستی دریافت کرده و تاکنون بیش از ۱۳۰ تن در این رابطه بازداشت شده اند.

آقای کاتسیماتیدیس به روزنامه نیویورک پست گفته است که سارقان «به دزدیدن بستنی ادامه می دهند زیرا فروختنش آسان است.»

گلدفیش هایی به اندازه توپ فوتبال

این اشتباهی مرسوم است که تصور می شود گلدفیش ها برای پنج سال زندگی کرده تا ۱۲ سانتی متر رشد می کنند. پژوهشگران در غرب استرالیا گلدفیش هایی را در آب طبیعی زیر نظر گرفته و نتیجه تحقیق آنان حاکی است که این نوع ماهی تا حدود ۲۵ سال زندگی می کند و برخی از آنها تا ۴۰ سانتی متر رشد می کنند. این محققان دیده اند که بسیاری از گلدفیش ها یک کیلوگرم وزن خواهند داشت. تاکنون بیشترین وزن یک کیلو و ۹۰۰ گرم بوده است.

رکورددار گلدفیش ها، از یورک شایر شمالی بود که در سن ۴۳ سالگی در سال ۱۹۹۹ میلادی جان داد.

The unwanted pet goldfish growing to the size of footballs https://t.co/3HlEauJMGspic.twitter.com/TjHBIEzmPQ

— BBC Newsbeat (@BBCNewsbeat) August 17, 2016

این نوع ماهی ها بومی آسیای شرقی هستند ولی اکنون به یک ماهی خانگی در سراسر جهان بدل شده اند. بنابراین اگر از دست ماهی خود خسته شده اید، کارشناسان توصیه می کنند که با محلی که آن را خریده و به خانه آورده اید تماس بگیرید. اگر آنان هم قادر نبودند که از ماهی شما مراقبت کنندبه دنبال انجمنی باشید که در یافتن خانه جدیدش به شما کمک کند.

آیا جان عابرپیاده را حفظ می کنید اگر شما را به مخاطره اندازد؟

از خودروهای خودکار در جاده ها تا راکت های هوشمند قابل استفاده مجدد که بر کشتی های خودهدایت شونده فرود می آیند، هوش ماشینی بیش از هر زمان دیگری فعالیت های پیچیده بشری را انجام می دهند. خودمختاری بیشتر اعطا شده به هوش ماشینی در این نقش ها، می تواند نتایجی در وضعیت هایی داشته باشد که باید انتخاب هایی برای زندگی انسان گرفته شود.

این فقط برای فهم بهتر آن نیست که چگونه انسان چنین انتخاب هایی می کند بلکه برای فهم بهتر آن است که انسان چگونه شاهد هوش ماشینی است که چنین انتخاب هایی را دارد.

طرحی در دانشگاه ام آی تی برای گردآوری چشم انداز بشری درباره تصمیم های اخلاقی اتخاذ شده توسط هوش ماشینی نظیر خودروهای خودکار پلاتفرمی را ایجاد کرده است. در این طرح وقتی که چنین خودرویی باید بین کشته شدن دو مسافر یا پنج عابرپیاده تصمیم گیری کند و بر این اساس گرفتاری های اخلاقی به نمایش گذاشته شده است.

مطالعات علمی تازه درباره اخلاق ماشین، نگرانی هایی را درباره این موضع در رسانه ها در پی داشته است.

شیوه جدید نظارت در سواحل

اسپانیا گونه ای جدیدی از گارد ساحلی را در نظرگرفته است. یک پهباد مجهز که برای مثال در ساحل کونیت در مرحله آزمایش برای عملیات نجات است. این نخستین ساحلی است که به طور دائم از سیستم نظارت پهباد استفاده می کند. این پهباد با قابلیت سرعت هفتاد کیلومتر در ساعت، سه باتری دارد که انرژی یک ساعت پرواز را تامین می کند.

این ایده یک پلیس محلی به نام دانیل اولمو بوده است. طراحی این پهباد همچنان در حال انجام است ولی نتیجه آزمایش های اولیه رضایت بخش بوده است.

He took first his heart, than walked with his daughter to the aisle

عروسی در پنسیلوانیا با مردی ازدواج کرد که با قلب اهدا شده پدرش زندگی می کند. پدر جنی استپین در سپتامبر سال ۲۰۰۶ میلادی هنگامی که از سرکار به خانه بازمی گشت به قتل رسید. قلب وی از طریق گروهی که اجازه خانوادگی داشتند اهدا شد.

این قلب به آرتور توماس، پدر چهار فرزند در شهر لاورنس ویل در نیوجرسی تعلق گرفت. او در آن زمان بین مرگ و زندگی بود. آقای توماس به نیویورک تایمز گفته است پس از عمل پیوند قلب تصمیم گرفته تا نامه ای به رسم سپاسگزاری برای آن خانواده بنویسد.

اعضای خانواده اهداکننده قلب تا زمان نامزدی خانم استپین، دیدار رو در رو نداشتند.

مراسم ازدواج روز جمعه برپاشد و آقای توامس و عروس، یک روز پیش از آن با یکدیگر دیداری رسمی داشتند. در تصوری که از مراسم عقد این دو در کلیسا گرفته شده، عروس دستش را بر سینه آقای توماس گذاشته است.

آگهی

موزه زلزله در ترکیه

در روز هفدهم اوت ۱۹۹۹ زمین لرزه ای به قدرت هفت و نه دهم در مقیاس ریشتر بیشتر مناطق ایزمیت در شمال غربی ترکیه لرزاند و مناطقی از جمله آداپازاری و استان یالووا را در ۳۷ ثانیه ویران کرد. تلفات این زمین لرزه تا استانبول، بولو، اسکیشهیر و بورسا نیز دیده شد.

برآورد می شود که این زلزله جان هفده هزار و ۱۲۷تن را گرفته است. این ساکاریا، نخستین موزه زمین لرزه ترکیه برخی از یادبودهای غم انگیز این رویداد را به نمایش گذاشته است. هدف از برپایی این موزه، درخواست از مقامات دولت برای آمادگی بیشتر برای رویارویی با زمین لرزه است.

همچنین زنده نگه داشتن یاد کسانی که جانشان را از دست داده اند نیز دیگر هدف این موزه است. این سوژه ای بسیار نادر برای برپایی موزه است با این حال طراحان داخلی آن را مانند یک نمایشگاه هنری طراحی کرده اند. معماری بیرونی ساختمان نیز تداعی گر بنایی است که بر اثر زمین لرزه آسیب دیده است.

انتقاد راست افراطی آلمان از معاون مرکل

یکی از سیاستمداران ارشد آلمان با انتقادهای فراوانی رو به رو شده است. زیگمار گابریل که روز جمعه در برابر تظاهرات راست افراطی که به نئو نازی ها شهرت دارند، انگشت میانی دستش را بالا گرفت هدف این انتقادها است.

ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است نشان می دهد که حدود ۱۰ تن از نئونازی های آلمان پلاکاردهایی را در دست گرفته اند که روی آن از معاون آنگلا مرکل، صدراعظم به عنوان «خائن به نژاد» یاد شده است. این در حالی است که راست افراطی آلمان از پدر وی به عنوان فردی متعهد به نازیسم نام می برد.

آگهی

اُپرا در متروی آرژانتین

یک رهبر ارکستر آرژانتینی در تلاش است تا اجرای موسیقی را به متروهای مناطق زاغه نشین ببرد. اجرای اپرا در چنین مناطقی و در بین مردم آن مرسوم نیست. به همین منظور او در راهروهای متروی بوینس آیرس اپرای باروک ایجاد می کند. در این کار اعضای اپرای بوینس آیرس او را یاری کرده و روز سه شنبه مسافران را متحیر کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا به رغم هشدار شدید مسکو چهار رسانه روسی را تحریم کرد

دولت اسرائیل به ممنوعیت فعالیت شبکه «الجزیره» و تعطیلی دفاتر آن رای داد

انتخابات محلی ترکیه؛ زورآزمایی سیاسی اردوغان با امام‌اوغلو و حزب رفاه نوین