هزاران کارگر خارجی در عربستان بدون حقوق مانده اند

هزاران کارگر خارجی در عربستان بدون حقوق مانده اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارگران خارجی در عربستان سعودی که پس از بیکاری در اردوگاه های بیابانی رها شده اند، می گویند، پیشنهاد دولت مبنی بر پرواز رایگان برای بازگشت به خانه هایشان را نمی پذیرند، مگر اینکه حقوق معوقه شان پرداخت

آگهی

کارگران خارجی در عربستان سعودی که پس از بیکاری در اردوگاه های بیابانی رها شده اند، می گویند، پیشنهاد دولت مبنی بر پرواز رایگان برای بازگشت به خانه هایشان را نمی پذیرند، مگر اینکه حقوق معوقه شان پرداخت شود.

این کارگران بیش از هشت ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند اما دولت می گوید در تلاش است تا مشکل را حل کند و به آنها پیشنهاد داده است که گذرنامه هایشان را پس خواهد داد و برای بازگشت آنها بلیت رایگان تهیه خواهد کرد.

مفرج الحقبانی، وزیر کار عربستان می گوید: «ما حدود 10 میلیون نیروی کار خارجی داریم که هیچ اعتراضی ندارند و تنها 30 هزار تن از کارگران یک شرکت معترض هستند و این موضوع نباید جمع بسته شود.»

16 هزار تن از کارگرانی که بیکار شده اند، هندی و پاکستانی هستند و 11 هزار تن نیز کارگرانی از فیلیپین هستند.

یکی از کارگران هندی می گوید: «از ماه ژانویه هیچ حقوقی دریافت نکرده ام و خانواده ام در شرایط بسیار بدی به سر می برند. پولی برای ثبت نام بچه ها ندارند . حتی قبض برق را هم نمی توانند، پرداخت کنند. خانواده من غذایی برای خوردن ندارند.»

یک کارگر پاکستانی نیز می گوید: «می خواهم به پاکستان برگردم اما اینجا می نشینم تا حقوقم را پرداخت کنند، هیچ پولی به من نداده اند.»

دیگری نیز می گوید: «مشکل دارویی داریم. تعدادی از افراد اینجا بسیار بیمار هستند ولی نمی توانند به بیمارستان بروند زیرا بیمه ندارند. اینجا هم امکانات دارویی وجود ندارد.»

در پی کاهش بهای نفت و رکود اقتصاد پادشاهی عربستان، هزاران کارگر خارجی بدون دریافت دستمزدهایشان از کار بیکار شده اند و در بلاتکلیفی به سر می برند. خدمات درمانی این کارگران نیز با بسته شدن شرکتهایی که در آن کار می کرده اند، قطع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عربستان برای سال جاری و آینده خود کسری بودجه پیش‌بینی کرد

نخستین سفر عمومی یک وزیر اسرائیلی به عربستان؛ کاتس برای یک رویداد گردشگری به ریاض رفت

سعودی‌ها روز ملی خود را با ستاره‌های فوتبال جهان در لباس‌های سنتی تبلیغ کردند