روسف می گوید اگر سنا به برکناری وی رای بدهد تقاضای همه پرسی خواهد کرد

روسف می گوید اگر سنا به برکناری وی رای بدهد تقاضای همه پرسی خواهد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیلما روسف، رئیس جمهور تعلیق شدۀ برزیل روز سه شنبه تهدید کرد در صورتیکه سنای این کشور تا پایان اوت به انفصال وی از قدرت پایان ندهد تقاضای همه پرسی برای برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد…

آگهی

دیلما روسف، رئیس جمهور تعلیق شدۀ برزیل روز سه شنبه تهدید کرد در صورتیکه سنای این کشور تا پایان اوت به انفصال وی از قدرت پایان ندهد تقاضای همه پرسی برای برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد کرد.

وی در نامۀ سرگشاده ای که در مقابل خبرنگاران قرائت کرد، با اعلام این مطلب بار دیگر بر بی گناهی خود تاکید کرد و گفت هیچ نقشی در رسوایی مالی نداشته و قوانین بودجه را نقض نکرده است.

رئیس جمهور تعلیق شدۀ برزیل گفت: « تنها کسانی که می توانند در مورد یک رئیس جمهور قضاوت کنند و به برکناری وی از قدرت رای بدهند، مردم هستند. من از یک همه پرسی حمایت می کنم تا در آن مردم بتوانند در مورد انتخابات زودهنگام تصمیم بگیرند. این همه پرسی برای اصلاحات سیاسی و انتخابانی نیز خواهد بود.»

سنای برزیل روز دوازدهم ماه مه ( ۲۳ اردیبهشت) دیلما روسف را به مدت سه ماه تعلیق کرد. سنای برزیل قرار است از روز ۲۵ اوت جلسات استیضاح و بررسی برکناری قطعی وی را به اتهام تخطی از قوانین آغاز کند.

دیلما روسف در این نامۀ سرگشاده سنای برزیل را به تلاش برای کودتا علیه وی متهم کرده و گفته است در صورتیکه سنا به برکناری وی رای بدهد این به معنای «جایگزین کردن ۱۱۰ میلیون رای دهنده با ۸۱ سناتور» است. برای تصویب برکناری قطعی دیلما روسف از قدرت ۵۴ رای سناتورهای مجلس سنای برزیل کافی است و در صورتیکه این برکناری قطعی شود ۱۳ سال حکومت حزب چپگرای کارگران پایان می یابد.

در حال حاضر، میشل تمر که معاون ریاست جمهوری بود به طور موقت قدرت را در این کشور در اختیار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس برزیل منزل مسکونی رئیس جمهوری سابق را به ظن جعل گواهی‌های واکسن کرونا تفتیش کرد

ماجرای بولسونارو و جواهرات اهدایی عربستان؛ رئیس جمهور پیشین برزیل هرگونه اقدام «غیرقانونی»را منکر شد

حامیان رئیس جمهوری برزیل: زندان عزم لولا را برای مبارزه با فقر تقویت کرد