سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پس از شکست بهداد سلیمی هک شد

سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پس از شکست بهداد سلیمی هک شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پس از شکست «ناباورانه» بهداد سلیمی در رقابت‌های وزنه برداری دسته بالای ۱۰۵ کیلوگرم المپیک ریو، سایت اینترنتی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از سوی یکی از هواداران وی هک شد.

سایت این فدراسیون جهانی در زمان تنظیم این خبر از دسترس خارج شده است، اما مراجعان روز چهارشنبه و ساعاتی پیش ازمسدود شدن این تارنما، در صورت اتصال به وبسایت این نهاد بین‌المللی، با صفحه هک شده از سوی کاربری با نام مجازی Master_of_pain2016 مواجه می‌شدند.

همچنین کاربران ایرانی در اعتراض به تصمیم هیات داوران نسبت به دو ضرب‌های بهداد سلیمی، در صفحه اینستاگرام فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بیش از ۲۰۰هزار کامنت را به اشتراک گذاشتند.

M+105kg #weightlifting is on! Olympic and World Records already broken by Lasha Talakhadze (GEO) and Behdad Salimikordasiabi (IRI) #rio2016 closing bodyweight category is impressive #olympics #olympicrecord

Une photo publiée par International Weightlifting F. (@iwfnet) le 16 Août 2016 à 16h24 PDT

بهداد سلیمی، دارنده مدال طلای المپیک لندن، سه‌شنبه شب در حالی که در یک ضرب و با مهار وزنه ۲۱۶کیلوگرم، رکورد جهان و المپیک را بهبود ببخشد، در دو ضرب ناکام ماند. این وزنه‌بردار ایرانی، در حرکت اول دو ضرب با انتخاب وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی، با وجود بالا بردن وزنه، دو چراغ قرمز از داوران گرفت. در حرکت دوم، وی همین وزنه را بالای سر برد و با وجود دریافت سه چراغ سفید، با نظر منفی هیات داوران مواجه شد. بهداد سلیمی در حرکت سوم از مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی ناتوان ماند و نتوانست مدالی کسب کند.

تصمیم هیات داوران با اعتراض شدید این ورزشکار و مربیان وی مواجه شد. کیومرث هاشمی، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک ایران گفته است که نسبت به این تصمیم نزد دیوان بین‌المللی داوری ورزش شکایت خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد

ساعات پرالتهاب برای ایران و خاورمیانه؛ از گزارش حمله «قریب الوقوع» تا لغو برخی پروازهای تهران