روحانی در یاسوج: به برجام خوشبین‌ هستیم، به آمریکا بدبین

روحانی در یاسوج: به برجام خوشبین‌ هستیم، به آمریکا بدبین
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسن روحانی رئیس جمهور ایران که به استان کهکیلویه و بویر احمد سفر کرده است روز یکشنبه ٢٤ مرداد در جمع گروهی از مردم یاسوج با اشاره به توافق هسته ای ایران و غرب گفت: «به برجام خوشبین‌ هستیم، نه به آمریکا.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، آقای روحانی گفت: «برجام برای این بود که دیوارها برداشته شود تا دانشمندان و ملت ما بتوانند برای کشور رونق اقتصادی ایجاد کنند خوش‌بینی به برجام به معنای خوش‌بینی به ابرقدرت‌ها نیست به برجام خوشبینیم و به آمریکا بدبین هستیم.»

وی افزود: «چرا ما در برابر شش قدرت بزرگ دنیا سی ماه ایستادگی کردیم و دلاورانه دیپلمات‌های شجاع شما برای سرزمین ایران غرور آوردند. درست که صهیونیست‌ها امروز از پیروزی ما ناراحت هستند و چند همسایه جنوبی ایران متاسفانه با کودک‌صفتی‌شان از پیروزی ملت ایران ناراحت‌اند، اما ملت ایران با ایستادگی و وحدت و رهنمودهای رهبر توانست پیروزی بزرگ سیاسی تاریخی را به‌دست بیاورد و زنجیرها را ار روزی پای این ملت بگسلد و شرایط را برای رشد اقتصادی فراهم کند.»

رئیس دولت یازدهم در ادامه گفت: «بر خلاف اراده دشمنان، امروز هر چه بخواهیم نفت صادر می‌کنیم. شاید رفع تحریم بر خلاف منافع عده‌ای باشد اما ملت مسرور است.. امروز می‌بینید که ۳۵۰ هیات اقتصادی و ۱۶۰ هیات سیاسی در سراسر دنیا به سرزمین ما سفر کرده است، لذا ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان این سرزمین و انقلاب ایستادگی کرده و خواهد کرد.»

از زمان توافق هسته ای ایران با شش کشور غربی، این توافق به یکی از موضوعات مورد مناقشه در جناح های سیاسی ایران تبدیل شده است. منتقدان دولت می گویند برجام هیچ دستاوردی نداشته است. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز در چندین نوبت به انتقاد از برجام پرداخته و گفته است تاکنون دولت اوباما متعهد به اجرای برجام نبوده است.

روحانی: رشد اقتصادی کشور به بیش از چهار درصد رسیده است

رئیس جمهور ایران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوعات اقتصادی پرداخت و گفت: براساس آخرین گزارش مرکز آمار، رشد اقتصادی کشور در سه ماهه نخست امسال به بیش از ٤.٤ درصد رسیده است.

حسن روحانی افزود: «دولت یازدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که رشد اقتصادی کشور منفی ٦.٨ درصد بود که امروز و در سه ماهه نخست سال جاری به بیش از ٤.٤ درصد رسیده است.»

وی گفت: «بدانید همانطور که این دولت در زمینه تورم، توانست تورم را تک‌رقمی کند، با حمایت شما رونق را به اقتصاد کشور برخواهیم گرداند. امروز می‌بینیم یکی از اهداف بلند همه ما آن است که نسل جوان ما را در مسیر کار و کوشش و شغل مناسب و متناسب با علم و دانش آنها قرار دهیم.»

رییس جمهور در پایان با اشاره به بیکاری در میان جوانان ایران گفت: «راه آنکه جوانان ما بر سر کار و شغل و افتخار باشند این است که بتوانیم اقتصادمان را به حرکت در آوریم [و ما] تا پایان امسال ۷ هزار و ۵۰۰ بنگاه اقتصادی را راه‌اندازی خواهیم کرد.»

روحانی امروز رفته یاسوجِ کهگیلویه‌وبویراحمد، بازار نامه نوشتن و درخواست‌های مردمی(که اغلب کمک مالی می‌خوان) هم داغه. pic.twitter.com/5lOjGAPYAW

— Sadra Mohaghegh (@SadraMohaqeq) August 14, 2016

پیشتر حسن روحانی در همایش «اجرای برجام، فصلی نو در اقتصاد ایران» از «بیکاری، رکود و نبود رونق» به‌ عنوان اصلی‌ترین مشکل ایران نام برده و آمار و ارقام مربوط به بیکاری جوانان را تکان‌ دهنده توصیف کرده بود. کارشناسان اقتصادی رکود کم سابقه سال‌های اخیر در اقتصاد ایران را مهم ترین عامل بیکاری می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: من به برجام نمره ۲۰ می دهم

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد