تصرف کامل منبج توسط ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه

تصرف کامل منبج توسط ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اولین تصاویری که پس از آزادی شهر سوری منبج از دستان نیروهای داعش گرفته شده اند نشان از شکنجه و درد و رنج ساکنان شهری دارد که نزدیک به دوسال شهرشان در کنترل نیروهای داعش…

آگهی

اولین تصاویری که پس از آزادی شهر سوری منبج از دستان نیروهای داعش گرفته شده اند نشان از شکنجه و درد و رنج ساکنان شهری دارد که نزدیک به دوسال شهرشان در کنترل نیروهای داعش بود.

ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه در بدو ورود به شهر موفق شدند بیش از ۲۰۰۰ هزار تن از ساکنان شهر را که زندانی نیروهای داعش بودند، آزاد کنند با این حال اسلام گرایان افراطی ادعا می کنند دو هزار تن دیگر از شهروندان را به عنوان سپر انسانی با خود گروگان گرفته اند و در آخرین خبرها دیده بان حقوق بشر در سوریه ادعا کرده است که این دو هزار نفر نیز آزاد شده اند.

به هر ترتیب منابع خبری کرد تصرف کامل شهر شمالی سوریه منبج را تایید کرده اند. اهمیت آزادی این شهر از آن رو است که منبج مهمترین پل ارتباطی بین شهر استراتژیک حلب و مرز شمالی سوریه با ترکیه محسوب می شود.

ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه که اغلب اعضای آن را پیشمرگه های کرد تشکیل می دهند موفق به بازپس گیری و تصرف مجدد این شهر شدند. این نیروها تحت حمایت ارتش ایالات متحده از دو ماه پیش عملیات گسترده برای بازپس گیری شهر را آغاز کردند.

بازپس گیری منبج مهمترین گام برای بازپس گیری رقه، پایتخت خودخوانده داعش در شرق سوریه است. به نظر می رسد که ائتلاف نیروهای دموکراتیک آماده نبرد مهم رقه شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند