میرحسین موسوی شرط عدم فعالیت سیاسی برای رفع حصر را رد کرده است

میرحسین موسوی شرط عدم فعالیت سیاسی برای رفع حصر را رد کرده است
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک مقام ایران می گوید میرحسین موسوی از رهبران جنبش سبز اخیرا شرط عدم فعالیت سیاسی برای رفع حصر را رد کرده است.

محمدرضا باهنر از مقامات ارشد ایران و نایب رئیس سابق مجلس در گفتگو با خبرگزاری ایلنا گفت:‌ «اخیرا برای آقای مهندس موسوی پیغام فرستادم که اعلام کند در صورتی که آزاد شود تا سال‌ها فعالیت سیاسی انجام نخواهد داد، اما گویا وی نپذیرفت.»

وی با بیان اینکه بهترین وضعیتی که می‌تواند برای آقایان موسوی و کروبی و همچنین خانم رهنورد ادامه پیدا کند همان حصر است افزود: «اگر دادگاهی بخواهد این آقایان را رسما و طبق قوانین کشور محاکمه کند، حکمشان سنگین خواهد بود و شاید به مصلحت نباشد این حکم در مورد آنها اجرا شود. اما ممکن است پرسیده شود حالا که این عده محاکمه نشدند چرا آزاد ‌نمی‌شوند در پاسخ باید گفت در دنیا کسی را پیدا نمی‌کنیم که علیه یک نظامی اقدام بکند و آزاد باشد. یک زمانی کسی علیه حزب ما حرف می‌زند و این طبیعی است، اما گاهی هم کسی اپوزیسیون نظام می‌شود، اپوزیسیون نظام در هیچ کجای دنیا اجازه تلاش و فعالیت ندارد. مثل این می‌ماند که به کسی بگوییم تو اجازه انقلاب داری.»


محمدرضا باهنر از مقامات ارشد ایران و نایب رئیس سابق مجلس

آقای باهنر در پاسخ به این پرسش که «واقعا معتقدید دو کاندیدای انتخایات ریاست جمهوری سال ۸۸ اپوزیسیون نظام بودند؟» گفت: «بله؛ اپوزیسیون نظام بودند. من خودم به آقای مهندس موسوی گفتم ۵ درصد از صندوق‌ها را به انتخاب شما می‌شماریم اگر اشکالی داشت حرف شما درست است، ایشان گفت نه ما به پروسه قبل از رأی اعتراض داریم. در اینجا تکلیف مشخص است. مهندس موسوی گفت من کاری به آرای درون صندوق ندارم، به قبل از آن کار دارم. وقتی در یک بازی فوتبال یک طرف به داور بگوید من تو را قبول ندارم، داور به آن طرف یک کارت قرمز می‌دهد و از بازی بیرونش می‌کند.»

مهدی کروبی، میر حسین موسوی و زهرا رهنورد از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می برند. اخیرا زهرا رهنورد در آستانه دو هزارمین روز از حصر خانگی‌شان، در ملاقات با فرزندانش پیام داده بود که «اگر دو هزار سال هم بگذرد جز سربلندی کشور و آزادی و عدالت برای مردم آرزویی نداریم.»

همچنین چند هفته قبل محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اعلام کرد که مهدی کروبی، میر حسین موسوی و زهرا رهنورد، بر اساس قانون «با سلب حقوق اجتماعی تنبیه شده‌اند».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زهرا رهنورد: اگر دو هزار سال هم بگذرد جز آزادی برای مردم آرزویی نداریم

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟