فراهم شدن امکان بازفروش بلیت های مسابقات المپیک ریو دو ژانیرو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فراهم شدن امکان بازفروش بلیت های مسابقات المپیک ریو دو ژانیرو

برگزارکنندگان بازی های المپیک ریو برنامه بازفروش بلیت های این مسابقات را به اجرا گذاشتند. به این ترتیب افرادی که پیش از این اقدام به تهیه بلیت این بازی ها کرده اند و اکنون مایل به فروش آن هستند می توانند از خدمات اینترنتی فراهم شده استفاده کنند.

با این حال برخی از دارندگان بلیت ها ترجیح می دهند بلیت هایشان را در بازار سیاه به فروش برسانند.

یکی از فروشندگان بلیت های رقابت های المپیک می گوید: «وقنی بلیت هایتان را برای بازفروش بر روی سایت رسمی می گذارید، اگر ظرف سه روز به فروش نرسند آنها بلیت تان را نگه می دارند و پولی به شما پرداخت نمی شود. ما اینجا تلاش می کنیم آنها را بفروشیم تا ضرر نکنیم.»

در همین حال بسیاری از هواداران تیم ها و همچنین گردشگران خارجی اوقات خود را علاوه بر ورزشگاه ها، در غرفه کشورهای خود در دهکده المپیک می گذرانند. اکثر این غرفه ها فضایی شاد و فرح بخش دارند.

یک شهروند هلندی در غرفه این کشور در دهکده المپیک می گوید: «برای ما اینجا مانند تکه ای از کشورمان در برزیل می ماند. برایمان وقت استراحت است و فرصتی است تا کمی هلندی صحبت کنیم زیرا تمام روز تلاش می کنیم با همه انگلیسی حرف بزنیم اما کسی ما را نمی فهمد.»

دستکم ده کشور اقدام به برپایی غرفه خود در دهکده المپیک کرده اند. سنت شکل گیری این غرفه ها به بازی های المپیک سال ۱۹۹۲ در بارسلون بر می گردد.