حضور تیمی متشکل از پناهجویان در بازی های المپیک ریو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حضور تیمی متشکل از پناهجویان در بازی های المپیک ریو

برای اولین بار در تاریخ برگزاری بازی های المپیک، تیمی متشکل از پناهجویان در این رقابتها شرکت کرده است. حضور تیم پناهجویان در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک با استقبال پرشور حاضران در ورزشگاه ماراکانا روبرو شد.

اعضای تیم پناهجویان در آستانه مراسم افتتاحیه در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرده بودند.

رامی انیس، شناگر اهل سوریه و عضو تیم پناهجویان در جریان این کنفرانس مطبوعاتی گفت: «این فرصت بزرگی است. رویای هر ورزشکاری شرکت در رقابتهای المپیک است. از کودکی ما رویایمان شرکت در المپیک بود. هر کدام از ما آرزو داشتیم بتوانیم زیر پرچم کشورمان در رقابتها شرکت کنیم اما متاسفانه جنگ مانع این امر شد. خیلی مفتخریم که عضو تیم پناهجویان هستیم. ما همه پناهجویان سراسر جهان را نمایندگی خواهیم کرد. قلب و روح من با سوریه است. اگر خدا بخواهد برای المپیک توکیو پناهجویی وجود نخواهد داشت و همه ورزشکاران حاضر در اینجا برای کشورشان به رقابت خواهند پرداخت. هیچ چیز ارزشمندتر از وطن نیست.»

ورزشکاران تیم پناهجویان اهل سودان جنوبی، سوریه، جمهوری دموکراتیک کنگو و اتیوپی هستند و بنا به آخرین آمار اعلام شده توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بیش از ۶۵ میلیون پناهجو در سراسر جهان را نمایندگی می کنند.

براساس آمار اعلام شده یک نفر از هر ۱۱۳ ساکن کره زمین، پناهجو است.