Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استعفای مسئول تحقیق درباره شکنجه نوجوانان در بازداشتگاه «دان دیل» استرالیا

استعفای مسئول تحقیق درباره شکنجه نوجوانان در بازداشتگاه «دان دیل» استرالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک هفته پس از انتشار تصاویری از ضرب و شتم و شکنجۀ نوجوانان عمدتا بومی در یکی از بازداشتگاه ها در شمال استرالیا، اعتراضها به شیوه مدیریت بازداشتگاهها و عملکرد دولت استرالیا، همچنان در شهرهای مختلف این

آگهی

یک هفته پس از انتشار تصاویری از ضرب و شتم و شکنجۀ نوجوانان عمدتا بومی در یکی از بازداشتگاه ها در شمال استرالیا، اعتراضها به شیوه مدیریت بازداشتگاهها و عملکرد دولت استرالیا، همچنان در شهرهای مختلف این کشور از جمله ملبورن و سیدنی ادامه دارد.

معترضان از کمیسیون سلطنتی می خواهند که تحقیق درباره بدرفتاری با نوجوانان زندانی را در سطح ملی انجام دهد و صرفا به بازداشتگاهی که این جرایم در آن به وقوع پیوسته محدود نکند.

اعتراضات در حالی ادامه دارد که صبح دوشنبه برایان مارتین، قاضی سابق دادگاه عالی تریتوری و مامور هدایت تحقیقات در این کمیسیون چهار روز پس از انتصاب برای تحقیق، به دلیل آنچه عدم حمایت رهبران جامعه بومی خواند، از سمت خود استعفا داد.

او گفت: «من تنها فردی نیستم که می تواند این کمیسیون را بطور موثر و به شایستگی اداره کند. این مهم است که هر کسی که به این مقام منصوب شود از اعتماد کسانیکه مستقیما از این مشکل آسیب دیده اند، برخوردار باشد.»

رهبران جامعه بومیان گفته بودند تا زمانی که خود نیز در این کمیسیون نماینده ای نداشته باشند و تحقیقات در سطح ملی انجام نشود، حاضر نیستند با این کمیسیون همکاری کنند.

دوشنبه گذشته، شبكه تلويزيوني «ای بی سی» استراليا تصاویر ضبط شده توسط دوربینهای مدار بسته بازداشتگاه نوجوانان «دان دیل» در حومه شهر «داروین» را پخش کرد که شکنجه تعدادی از نوجوانان بزهکار طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی را نشان می داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استرالیا پس از حماس و حزب الله، شبه‌نظامیان حوثی را نیز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

استرالیا پنج فرد و سه نهاد ایرانی را در واکنش به حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل تحریم کرد

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟