اردوغان از پیگیری قانونی آنهایی که به او توهین کرده اند صرف نظر می کند

اردوغان از پیگیری قانونی آنهایی که به او توهین کرده اند صرف نظر می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه تمامی شکایتها علیه کسانی را که به او توهین کرده اند پس می گیرد.

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه تمامی شکایتها علیه کسانی را که به او توهین کرده اند پس می گیرد. او می گوید به پاس اتحاد و همبستگی مردم ترکیه برای مقابله با کودتای نافرجام دو هفته پیش چنین تصمیمی گرفته است.

آقای اردوغان در جریان نطقی در کاخ ریاست جمهوری گفت: «در پاسخ به اتحاد و همبستگی مردم ترکیه برای مقابله با کودتای نافرجام، فقط برای همین یکباراز پیگیرد قانونی تمام کسانی که به نحوی به من بی احترامی کرده اند یا مرا مورد توهین قرار داده اند صرف نظر می کنم.»

رئیس جمهوری ترکیه در بخش دیگری از سخنانش، غرب را به خاطر قصور در ابراز همبستگی با آنکار در ارتباط با کودتای اخیر مورد انتقاد قرار داد و از کشورهای غربی خواست تا به جای انتقاد از دیگران، به امور خود مشغول باشند.

آقای اردوغان با انتقاد از نگرانی های غرب نسبت به پاکسازی های پس از کودتا گفت: «هر کشور و یا رهبری که به جای دموکراسی ترکیه، حق زندگی مردم ما و آینده ملت ما نگران سرنوشت کودتاگران است، دوست ما محسوب نمی شود. آنها باید این موضوع را بدانند.»

همزمان ۲۱ روزنامه نگار که پیشتر بازداشت شده بودند، روز جمعه در دادگاهی در استانبول حاضر شدند.

در پی کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیرماه) موج گسترده ای از پاکسازی ها در نهادهای مدنی ترکیه آغاز شد. بیش از ۱۵ هزار نفر بازداشت و دهها هزار نفر نیز از کارشان تعلیق یا اخراج شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: مذاکرات ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا در حال احتضار است

اقتصاد «آشفته» ترکیه؛ فقر چقدر جدی است؟

۶ ماه پس از زلزله قهرمان‌ماراش؛ در مناطق زلزله‌زده ترکیه چه می‌گذرد؟