بازداشت ۷۷ تن در اسکاتلند به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازداشت ۷۷ تن در اسکاتلند به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان

پلیس اسکاتلند ۷۷ تن را به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان بازداشت کرده است. در این عملیات که گسترده ترین آن در اسکاتلند محسوب می شود پلیس بیش از ۳۰ میلیون قطعه عکس (مرتبط با آزار جنسی کودکان) را کشف و هویت بیش از ۵۰۰ تن از قربانیان احتمالی را شناسایی کرده است.

مالکوم گراهام، از پلیس اسکاتلند درباره نحوه عملکرد سوء استفاده کنندگان جنسی از کودکان چنین توضیح داد: «آنها افرادی را که تصور می شود به دلایلی آسیب پذیرند شناسایی و از اطلاعات شخصی این افراد بهره برداری می کنند. آنها مبادله تصاویری را پیشنهاد می کنند که شاید برخی از آنها جعلی باشد. در ادامه ملاقاتی را در جایی پیشنهاد یا ترتیب می دهند که کودکان احتمالا در آنجا مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند.»

اندی مک ویلیام، افسر تجسس در پلیس اسکاتلند هم افزود: «دست کم به سه مجرم برخوردیم که هر یک در کامپیوتر و دیگر دستگاه های دیجیتال خود بیش از ده میلیون عکس از کودکان داشته است.»

سن قربانیان احتمالی سوءاستفاده های جنسی بین ۳ تا ۱۸ سال گزارش شده است. مظنونین با اتهام های مختلف از جمله تجاوز، به اشتراک گذاری تصاویر مستهجن، ارتباط جنسی با حیوانات و اخاذی روبرو هستند.

به گفته تحلیلگران با افزایش دسترسی کودکان و نوجوانان به فناوری های دیجیتال آنها بیشتر در معرض سوء استفاده جنسی قرار می گیرند.