Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازداشت ۷۷ تن در اسکاتلند به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان

بازداشت ۷۷ تن در اسکاتلند به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس اسکاتلند ۷۷ تن را به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان بازداشت کرده است.

آگهی

پلیس اسکاتلند ۷۷ تن را به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان بازداشت کرده است. در این عملیات که گسترده ترین آن در اسکاتلند محسوب می شود پلیس بیش از ۳۰ میلیون قطعه عکس (مرتبط با آزار جنسی کودکان) را کشف و هویت بیش از ۵۰۰ تن از قربانیان احتمالی را شناسایی کرده است.

مالکوم گراهام، از پلیس اسکاتلند درباره نحوه عملکرد سوء استفاده کنندگان جنسی از کودکان چنین توضیح داد: «آنها افرادی را که تصور می شود به دلایلی آسیب پذیرند شناسایی و از اطلاعات شخصی این افراد بهره برداری می کنند. آنها مبادله تصاویری را پیشنهاد می کنند که شاید برخی از آنها جعلی باشد. در ادامه ملاقاتی را در جایی پیشنهاد یا ترتیب می دهند که کودکان احتمالا در آنجا مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند.»

اندی مک ویلیام، افسر تجسس در پلیس اسکاتلند هم افزود: «دست کم به سه مجرم برخوردیم که هر یک در کامپیوتر و دیگر دستگاه های دیجیتال خود بیش از ده میلیون عکس از کودکان داشته است.»

سن قربانیان احتمالی سوءاستفاده های جنسی بین ۳ تا ۱۸ سال گزارش شده است. مظنونین با اتهام های مختلف از جمله تجاوز، به اشتراک گذاری تصاویر مستهجن، ارتباط جنسی با حیوانات و اخاذی روبرو هستند.

به گفته تحلیلگران با افزایش دسترسی کودکان و نوجوانان به فناوری های دیجیتال آنها بیشتر در معرض سوء استفاده جنسی قرار می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت دهها نفر در نیوزیلند به اتهام مشارکت در هرزه‌نگاری کودکان

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد

بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی رویای زوج سالمند اسکاتلندی را در روزهای آخر زندگی محقق کرد