بازداشت دهها نفر در نیوزیلند به اتهام مشارکت در هرزه‌نگاری کودکان

یوروپل
یوروپل Copyright Mike Corder/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Mike Corder/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یوروپل، پلیس اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد پلیس نیوزیلند در جریان یک عملیات بین‌المللی ۴۶ نفر را به اتهام مشارکت در هرزه‌نگاری کودکان بازداشت کرد.

آگهی

یوروپل، پلیس اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد پلیس نیوزیلند در جریان یک عملیات بین‌المللی ۴۶ نفر را به اتهام مشارکت در هرزه‌نگاری کودکان بازداشت کرد. این افراد با حساب‌های خود تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان را در فضای مجازی پخش می‌کردند.

به گفته یوروپل بازداشت‌های پرشمار در نیوزیلند نتیجه تحقیقاتی است که از سال ۲۰۱۹ آغاز شده بود. در آن زمان یکی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به پلیس گزارش کرده بود شمار گسترده‌ای از کاربران از این پلتفرم برای پخش تصاویری به‌شدت آزاردهنده از سوء استفاده جنسی از کودکان استفاده می‌کنند. یوروپل در بیانیه خود اعلام کرده این تصاویر شامل آزار سادیستی شیرخواران و کودکان بوده است.

به گفته نهادهای مشارکت کننده در بازداشت جنایت‌کاران عضو این شبکه، عملیات پلیس نیوزیلند ۱۴۶ کودک را در چتر حمایتی قرار داد.

یوروپل که مقر آن در لاهه هلند قرار دارد، در بیانیه روز چهارشنبه خود اعلام کرد ۹۰ هزار حساب اینترنتی در سراسر جهان در جریان این پرونده بررسی و کاربران آن شناسایی شده اند. در پی تحقیبات یوروپل در همانگی با نهادهای انتظامی ملی در مقیاس جهانی، ۱۰۰ متهم این پرونده در اروپا و ۸۳۶ متهم دیگر در سایر نقاط جهان شناسایی شده و تحت پیگرد قرار گرفته اند.

یوروپل می‌گوید در دو مورد در کشورهای اتریش و مجارستان جنایت‌کارانی که تصاویر تجاوز به کودکان ۶ و ۸ ساله  را منتشر کرده بودند، با پیگیری پلیس محلی بازداشت و فرزندان آن‌ها به مکان امن منتقل شدند.

در جریان یک پرونده در اسپانیا، فردی به اتهام مالکیت و پخش وسائل سوء استفاده جنسی از کودکان و فیلمبرداری از اطفال لخت بازداشت شده است.

شمار گسترده‌ای از پرونده‌ها در اتحادیه اروپا همچنان مفتوح‌اند و پلیس برای بازداشت متهمان در حال تحقیق و جمع‌آوری مدرک است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت ۷۷ تن در اسکاتلند به ظن سوء استفاده جنسی از کودکان

دستمزدهای پائین و سوء استفاده جنسی؛ روایتی از کار کودکان پناهجوی سوری در ترکیه

استعفای گلریز قهرمان نماینده ایرانی‌تبار پارلمان نیوزیلند در پی اتهام سرقت از یک فروشگاه لباس