Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

چالش های پیش روی پدرو پابلو کوچینسکی، رییس جمهوری پرو

چالش های پیش روی پدرو پابلو کوچینسکی، رییس جمهوری پرو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی پدرو پابلو کوچینسکی ۷۷ ساله و بانکدار سابق وال استریت، برای یک دوره پنج ساله رییس جمهوری پرو را بر عهده می گیرد.

آگهی

گزارش تفصیلی

پدرو پابلو کوچینسکی ۷۷ ساله و بانکدار سابق وال استریت، برای یک دوره پنج ساله رییس جمهوری پرو را بر عهده می گیرد. دولت وی باید با دیگر جناحهای سیاسی از جمله طرفداران کیکو فوجیموری، رقیب خود در انتخابات رییس جمهوری همکاری کند. در دور دوم انتخابات، آقای کوچینسکی تنها با اختلاف ۴۱ هزار رای بر رقیب خود پیروز شد.

#Perú Pedro Pablo Kucynski, se pone como primer objetivo la seguridad ciudadana https://t.co/5REB6KRx0opic.twitter.com/RLTmnyMuEs

— Telediarios de TVE (@telediario_tve) 11 juin 2016

رییس جمهوری کنونی پرو با چالشهای متعددی رو در روست. حزب خانم فوجیموری ۷۳ کرسی کنگره این کشور را در دست دارد. حال آنکه حزب رییس جمهوری منتخب تنها ۱۸ کرسی را در اختیار دارد. آقای کوچینسکی امیدوار است بتواند با جناحهای سیاسی در زمینه های مختلف از جمله سرمایه گذاری در بخش عمومی به توافق برسد.

در همین حال طرفداران آلبرتو فوجیموری خواهان آزاد شدن او از زندان هستند. کیکو فوجیموری دختر آلبرتو فوجیموری رییس جمهوری پیشین پرو در فاصله سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ است. آقای فوجیموری به دلیل نقض حقوق بشر به ۲۵ سال زندان محکوم شده است. آقای کوچینسکی پذیرش درخواست عفو او را ناممکن دانسته است.

رییس جمهوری پرو درباره احتمال تغییر نوع مجازات گفت: «این پیشنهادی برای بخشش نیست. پیشنهادی برای مجازات و حبس خانگی است. پیشنهاد عفو را امضا نخواهم کرد.»

چالش دیگر پیش روی دولت کنونی پرو جان بخشیدن به اقتصاد این کشور است. رشد اقتصادی از سال ۲۰۱۳ از ۶.۵ به ۳ درصد کاهش یافته است. آقای کوچینسکی برای مبارزه با فقر و به روز کردن کشور وعده رشد اقتصادی ۵ درصدی را داده است.

او درباره لزوم بهبود بخشیدن وضعیت زندگی مردم گفت: «۳۰ تا ۴۰ درصد کودکان از مدرسه های با کیفیت محروم هستند، مردم به دلیل کمبود نیروهای پلیس از امنیت شهری برخوردار نیستند و از آب آشامیدنی کافی و دسترسی آسان به بیمارستان بی بهره اند.»

پدرو پابلو کوچینسکی متولد سال ۱۹۳۸ میلادی در شهر لیما، پایتخت پرو است. ماکسیم کوچینسکی، پدر وی پزشک یهودی آلمانی بود که هنگام جنگ جهانی دوم به پرو مهاجرت کرد. مادر وی مادلن گودار یک معلم فرانسوی سوییسی بود. ژان لوک گدار، کارگردان نامدار فرانسوی پسر خاله اوست. وی دانش آموخته اقتصاد در دانشگاههای آکسفورد و پرینستون است. او همچنین در سوییس و لندن موسیقی آموخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور فرمان عفو آلبرتو فوجیموری توسط رئیس جهموری پرو

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری پرو؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد