Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ده ها روزنامه نگار در ارتباط با کودتای ترکیه بازداشت شدند

ده ها روزنامه نگار در ارتباط با کودتای ترکیه بازداشت شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دستگاه قضایی ترکیه حکم بازداشت حدود پنجاه روزنامه نگار و خبرنگار را در ارتباط با کودتای نافرجام این کشور صادر کرد و بازداشت شماری از این افراد روز چهارشنبه آغاز…

آگهی

دستگاه قضایی ترکیه حکم بازداشت حدود پنجاه روزنامه نگار و خبرنگار را در ارتباط با کودتای نافرجام این کشور صادر کرد و بازداشت شماری از این افراد روز چهارشنبه آغاز شد.

دادستانی ترکیه اعلام کرده است که افراد بازداشت شده در کودتایی که به گفته مقامهای این کشور توسط فتح الله گولن و بعضی از دولتهای خارجی سازماندهی شده بود نقش داشتند.

به گزارش رسانه های ترکیه هدف از این بازداشتها تحقیق درباره کودتا اعلام شده است.

یکی از شناخته شده ترین چهره های بازداشت شده نازلی ایلجک، خبرنگاری است که پیشتر برای روزنامه صباح کار می کرد. او به دلیل انتقاد از دولت از این روزنامه هوادار دولت اخراج شده بود.

در پی وقوع کودتای نافرجام علیه دولت رجب طیب اردوغان در کشور ترکیه وضعیت اضطرارای اعلام شد و حدود شانزده هزار نفر از نیروهای نظامی و کارکنان دولت در صنفهای مختلف بازداشت شده اند. هزاران نفر دیگر هم از کار خود برکنار شده اند یا مجبور به استعفا شده اند.

دولت ترکیه گفته است که حدود یک و نیم درصد کل نیروهای نظامی این کشور از جمله شماری از اعضای گارد ویژه ریاست جمهوری در کودتای دو هفته پیش مشارکت داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهادت نظامی سابق ناتو از دوران زندان در ترکیه پس از کودتا

پیچیدگی‌های داخلی و منطقه‌ای عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه

بازی دوطرفه ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین؛ پوتین برنمی‌تابد، اوربان می‌گوید اردوغان میانجی موفقی است