ده ها روزنامه نگار در ارتباط با کودتای ترکیه بازداشت شدند

ده ها روزنامه نگار در ارتباط با کودتای ترکیه بازداشت شدند
نگارش از Euronews

دستگاه قضایی ترکیه حکم بازداشت حدود پنجاه روزنامه نگار و خبرنگار را در ارتباط با کودتای نافرجام این کشور صادر کرد و بازداشت شماری از این افراد روز چهارشنبه آغاز…

دستگاه قضایی ترکیه حکم بازداشت حدود پنجاه روزنامه نگار و خبرنگار را در ارتباط با کودتای نافرجام این کشور صادر کرد و بازداشت شماری از این افراد روز چهارشنبه آغاز شد.

دادستانی ترکیه اعلام کرده است که افراد بازداشت شده در کودتایی که به گفته مقامهای این کشور توسط فتح الله گولن و بعضی از دولتهای خارجی سازماندهی شده بود نقش داشتند.

به گزارش رسانه های ترکیه هدف از این بازداشتها تحقیق درباره کودتا اعلام شده است.

یکی از شناخته شده ترین چهره های بازداشت شده نازلی ایلجک، خبرنگاری است که پیشتر برای روزنامه صباح کار می کرد. او به دلیل انتقاد از دولت از این روزنامه هوادار دولت اخراج شده بود.

در پی وقوع کودتای نافرجام علیه دولت رجب طیب اردوغان در کشور ترکیه وضعیت اضطرارای اعلام شد و حدود شانزده هزار نفر از نیروهای نظامی و کارکنان دولت در صنفهای مختلف بازداشت شده اند. هزاران نفر دیگر هم از کار خود برکنار شده اند یا مجبور به استعفا شده اند.

دولت ترکیه گفته است که حدود یک و نیم درصد کل نیروهای نظامی این کشور از جمله شماری از اعضای گارد ویژه ریاست جمهوری در کودتای دو هفته پیش مشارکت داشتند.

مطالب مرتبط