رئیس جمهوری فرانسه: جنگ ما با تروریست ها طولانی خواهد بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رئیس جمهوری فرانسه: جنگ ما با تروریست ها طولانی خواهد بود

فرانسوآ اولاند، رئیس جمهوری فرانسه پس از حمله به یک کلیسا و قتل یک کشیش و مجروح شدن یک نفر دیگر، بار دیگر بر ادامۀ جنگ با تروریست ها تاکید کرد.

رئیس جمهوری فرانسه که پس از دیدار با اسقف اعظم نرماندی در برابر خبرنگاران قرار گرفت، با اشاره با این موضوع گفت: «باید حقیقتی را به شما مردم فرانسه بگویم، این جنگ طولانی خواهد بود. آنها دموکراسی ما را هدف گرفته اند و این دموکراسی همزمان سپر ما خواهد بود. مردان و زنان فرانسه، با هم متحد بشویم تنها اینگونه است که می توانیم در جنگ علیه نفرت و تعصب گرایی پیروز شویم.»

این حمله در شهر «سنت اتین دو رووره» در نرماندی رخ داده و یکی از عاملان آن جوانی ۱۹ ساله است که به دلیل تلاش برای پیوستن به داعش چهره ای آشنا برای سرویس های اطلاعاتی فرانسه بود. وی دوبار و با استفاده از مدارک شناسایی جعلی یکبار در آلمان و یکبار در ترکیه دستگیر و به فرانسه برگردانده شده بود.

دومینیک لوبرن، اسقف اعظم روئن که در پی این حادثه با وزیر کشور و رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه دیدار کرده است، می گوید: «به ما آموزش داده اند که دوست داشته باشیم و حتی برای دشمنانمان هم دعا کنیم. آیا ممکن است که دشمنان را دوست داشت، نمی دانم اما حداقل سعی خواهم کرد برای آنها دعا کنم.»

این حملۀ که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته است به فاصلۀ ۱۲ روز از حمله در نیس صورت می گیرد که در نتیجۀ آن ۸۴ نفر کشته شدند. دولت فرانسه حالت فوق العاده را تا ژانویۀ ۲۰۱۷ تمدید کرده و بر ضرایب امنیتی اماکن مذهبی و فرهنگی افزوده است.