Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داعش هزاره‌های افغانستان را به انجام حملات جدید تهدید کرد

داعش هزاره‌های افغانستان را به انجام حملات جدید تهدید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عمر خراسانی، یکی از فرماندهان داعش در افغانستان اعلام کرد تا زمانی که هزاره‌های این کشور برای جنگ با شورشیان به سوریه می روند، حملات علیه شهروندان این قوم در افغانستان ادامه خواهد یافت.

به گزارش رویترز، این فرمانده داعش در یک گفتگوی تلفنی با این خبرگزاری، حمله به تجمع روز شنبه «جنبش روشنایی» در کابل را هم به دلیل حمایت هزاره‌ها از دولت بشار اسد در جنگ داخلی سوریه دانسته است.

داعش تهدید به حملات بیشتر بر هزاره‌ها کرد
فرمانده داعش در افغانستان به خبرگزاری رویترز گفته است که هزاره های… https://t.co/5hoF9CIbyM

— عبدالحسین مظفری (@AbdolHussain) July 26, 2016

در حالیکه ایران، حضور نظامی رسمی خود در سوریه را مستشاری توصیف می‌کند، رسانه‌های این کشور به صورت گسترده اخبار مرتبط با «لشگر فاطمیون» را پوشش می‌دهند. «فاطمیون» یک سازمان شبه‌نظامی عمدتا متشکل از افغانستانی‌های ساکن ایران است که در جنگ داخلی سوریه در کنار نیروهای ارتش این کشور، حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های مسلح، نقش پررنگی را ایفا می‌کند.«فاطمیون» در ابتدا برای حفاظت از اماکن مقدس شیعیان در سوریه و به‌ویژه در حومه دمشق حضور داشت اما در ماه‌های اخیر، نیروهای آن به جبهه‌های حلب و لاذقیه اعزام شده اند.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران – که اخبار مربوط به این گروه را به صورت گسترده پوشش می‌دهد، در مصاحبه با یکی از اعضای فاطمیون و به نقل از وی اعلام کرد که اعضای این گروه موفق به تسخیر تپه‌ای در استان لاذقیه [احتمالا از دست جیش الفتح] شده اند که پیشتر نیروهای حزب‌الله لبنان از فتح آن ناتوان مانده بودند.


علامت لشگر فاطمیون

داعش برای نخستین بار و با نام «ولایت خراسان» در ژانویه سال ۲۰۱۵ در افغانستان اعلام موجودیت کرد. فعالیت‌های این گروه تاکنون عمدتا به ولایت ننگرهار در شرق و در نزدیکی مرز پاکستان محدود بوده است. دولت افغانستان و به‌ویژه رئیس‌جمهور اشرف غنی، در ماه‌های گذشته بارها از حملات ارتش این کشور و بمباران‌های هوایی نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه مواضع این گروه و تضعیف آن، به‌عنوان یک دستاورد امنیتی یاد کرده بودند. روز سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ نیز مقام‌های دفاعی افغانستان از کشته شدن ۱۲۶ جنگجوی این گروه در جریان حمله گسترده ارتش افغانستان به منطقه کوت در ولایت ننگرهار خبر دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلگراف: حزب کارگر بریتانیا درصورت پیروزی در انتخابات سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند