هواداران عصبانی برنی سندرز در فیلادلفیا تظاهرات کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هواداران عصبانی برنی سندرز در فیلادلفیا تظاهرات کردند

گردهمایی ملی حزب دموکرات آمریکا برای تایید نامزدی هیلاری کلینتون در حالی دوشنبه شب درهای خود را باز می کند که هواداران برنی سندرز، رقیب وی در جریان رقابت های مقدماتی روز یکشنبه در فیلادلفیا راهپیمایی کردند.

یکی از کسانیکه در این ایالت به برنی سندرز رای داده است، او را منتخب جوانان و کسانی می داند که از سیاست سرخورده شده بودند و می گوید:« او پیام ما را فهمید و می داند ما چه می خواهیم.»

یکی دیگر از هواداران این سیاستمدار آمریکایی نیز با اشاره به ماجرای ایمیل های افشا شدۀ اعضای حزب دموکرات می گوید: «حزب دموکرات با هیلاری کلینتون تبانی کرده است. آنها نه تنها دموکراتیک عمل نکرده اند بلکه هیچ شانسی هم به برنی سندرز نداده اند، ما برای نشان دادن حمایت مان از او به اینجا آمده ایم.»

در پی افشای بیش از ۲۰ هزار نامۀ الکترونیکی برخی از نمایندگان دموکرات و بویژه رهبران این حزب مبنی بر حمایت از نامزدی هیلاری کلینتون در جریان انتخابات مقدماتی در برابر برنی سندرز، دبی واسرمن شولتز، رئیس کمیتۀ حزب دموکرات آمریکا اعلام کرده است در پایان گردهمایی دموکرات ها در فیلادلفیا از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

در واکنش به این مساله، جف ویور، رئیس تیم انتخاباتی سناتور ورمونت با تاکید بر اینکه رهبری حزب دموکرات باید در انتخابات مقدماتی بی طرفی خود را حفظ کند، خواستار تشکیل کمیتۀ تحقیقات در این زمینه شده است.

برنی سندرز نیز در اعتراض به این اقدام رهبران حزب دموکرات، گفته است «این حزب از روز اول در کنار خانم کلینتون ایستاد». با اینحال، سناتور ورمونت تاکید کرده است «وظیفۀ وی در حال حاضر کمک به انتخاب هیلاری کلینتون و شکست دادن دونالد ترامپ است.»

سایت ویکی لیکس چند روز پیش ایمیل هایی را منتشر کرد که میان اعضای تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون و رهبران حزب دموکرات در کنگرۀ آمریکا رد و بدل شده است.