Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دونالد ترامپ رسما نامزد جمهوریخواهان در انتخابات شد

دونالد ترامپ رسما نامزد جمهوریخواهان در انتخابات شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ در گردهمایی ملی حزب جمهوریخواهان، رسما نامزدی این حزب را در انتخابات ریاست جمهوری پذیرفت.

آگهی

دونالد ترامپ در گردهمایی ملی حزب جمهوریخواهان، رسما نامزدی این حزب را در انتخابات ریاست جمهوری پذیرفت. آقای ترامپ در سخنرانی پذیرش نامزدی حزب، دست کم در دو مورد به ایران اشاره کرد و از سیاستهای باراک اوباما در مذاکرات هسته ای و ماجرای بازداشت ملوانهای آمریکایی در خلیج فارس انتقاد کرد.

دونالد ترامپ بار دیگر بر وعده جنجالی انتخاباتی خود تاکید کرد و گفت: «ما یک دیوار مرزی طولانی می سازیم تا اجازه ندهیم که اعضای باندهای خلافکار و خشن به همراه مواد مخدر، وارد کشورمان شوند.»

نامزد جمهوریخواهان همچنین از باراک اوباما به دلیل سپردن سکان سیاست خارجی دولت آمریکا به هیلاری کلینتون انتقاد کرد. خانم کلینتون به احتمال زیاد رقیب دونالد ترامپ در انتخابات خواهد بود.

آقای ترامپ گفت: «آمریکا نسبت به زمانی که باراک اوباما تصمیم گرفت وزارت خارجه را به هیلاری کلینتون واگذار کند مکان ناامن تری است. ما باید کلینتون را در ماه نوامبر شکست دهیم. قبل از دوران وزارت خارجه کلینتون اصلا داعش وجود نداشت.»

در حالی که بعضی از رقبای دونالد ترامپ در مرحله مقدماتی از او حمایت کرده اند، نامزدی او به عنوان نماینده جمهوریخواهان شکافی کم سابقه را در درون این حزب جمهوریخواه ایجاد کرده است. چون شماری از سیاستمداران برجسته این حزب و یا روسای جمهوری سابق جمهوریخواه از جمله جرج بوش پدر و پسر آشکارا علیه او موضعگیری کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایوانکا در مرکز توجه هواداران ترامپ

ترامپ: آمریکا ممکن است حمایت اعضای ناتو از یکدیگر را مشروط کند

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد