رییس جمهور فرانسه: بریتانیا هرچه زودتر از اتحادیه اروپا خارج شود بهتر است

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
رییس جمهور فرانسه: بریتانیا هرچه زودتر از اتحادیه اروپا خارج شود بهتر است

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه در پاریس با فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

تردید بزرگترین خطر است. زمانی که مردم و فعالان اقتصادی تردید داشته باشند که ما چه خواهیم کرد آن زمان ثبات، اقتصاد و در نتیجه اشتغال به خطر خواهد افتاد

موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا محور گفتگوهای دو طرف بود. آقای اولاند در این دیدار گفت که دولت جدید بریتانیا برای آغاز روند خروج به زمان نیاز دارد اما در عین تاکید کرد که بهتر است خروج هرچه زودتر انجام شود.

وی همچنین درباره همکاری های تجاری دو کشور گفت: «تردید بزرگترین خطر است. زمانی که مردم و فعالان اقتصادی تردید داشته باشند که ما چه خواهیم کرد آن زمان ثبات، اقتصاد و در نتیجه اشتغال در خطر قرار خواهد گرفت، مساله ای که بسیار به آن حساسیم.»

در مقابل خانم می بر لزوم همکاری های اقتصادی میان بریتانیا و شرکای اروپایی کرد و گفت: «سال گذشته میزان تبادل تجاری ما به ۵۰ میلیارد یورو رسید و ما پنجمین بازار بزرگ صادرات بودیم. امروز شرکت های فرانسوی ۳۶۰ هزار کارمند در سراسر بریتانیا دارند و ما چهارمین کشور سرمایه گذار در فرانسه هستیم. تاکید می کند که درهای بریتانیا برای تجارت باز است و شهروندان فرانسوی و شرکای اروپایی می توانند به کار در بریتانیا ادامه دهند.»

در این نشست رهبران دو کشور همچنین درباره موضوع های دیگری از جمله تروریسم گفتگو و تاکید کردند که همکاری های دفاعی و امنیتی میان لندن و پاریس ادامه خواهد داشت.