دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان شد

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان شد
نگارش از Euronews

دونالد ترامپ روز سه شنبه و در دومین روز از گردهمایی جمهوریخواهان به عنوان نامزد رسمی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ برگزیده شد.

دونالد ترامپ روز سه شنبه و در دومین روز از گردهمایی جمهوریخواهان به عنوان نامزد رسمی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ برگزیده شد. وی در این رقابت ها که در ماه نوامبر برگزار خواهد شد با هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات برای ورود به کاخ سفید رقابت خواهد کرد.

دونالد ترامپ در یک توییت به روی حساب کاربری خود از حزب جمهوریخواههان برای معرفی وی بعنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری تشکر کرده است.

میلیاردر آمریکایی که از یکسال پیش وارد رقابت های انتخابات مقدماتی این حزب شده است، با حمایت اکثریت نمایندگان انجمن های حزبی جمهوریخواهان در گردهمایی کلیولند به عنوان نامزد این حزب انتخاب شد. وی در رقابت های انتخابات مقدماتی نیز آرای بیشترین ایالت های آمریکا را به خود اختصاص داده و توانسته بود دیگر نامزدهای این حزب را کنار بزند.

معرفی دونالد ترامپ به عنوان نامزد رسمی جمهوریخواهان یک روز پس از جنجال کپی برداری نطق میشل اوباما توسط ملانیا ترامپ صورت می گیرد. نامزد جمهوریخواهان در واکنش به کپی برداری همسرش از نطق میشل اوباما که در سال ۲۰۰۸ ایراد شده بود، بدون عذرخواهی مستقیم در این باره گفته است «تیم تبلیغاتی نباید اینکار را می کردند.»

مطالب مرتبط