Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اولین روز گردهمایی جمهوریخواهان در کلیولند با ناکامی مخالفان ترامپ پایان یافت

اولین روز گردهمایی جمهوریخواهان در کلیولند با ناکامی مخالفان ترامپ پایان یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در نخستین روز از گردهمایی ملی جمهوریخواهان که در کلیولند برگزار شد، مخالفان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان نامزد رسمی این حزب نتوانستند پیروز شوند.

آگهی

در نخستین روز از گردهمایی ملی جمهوریخواهان که در کلیولند برگزار شد، مخالفان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان نامزد رسمی این حزب نتوانستند پیروز شوند.

آنها همچنین در تلاش بودند تا ۲۴۷۲ نمایندۀ حاضر در این گردهمایی به لغو قواعدی که هفتۀ گذشته در مورد ضرورت پیروی این انجمن ها از نتایج آرای انتخابات مقدماتی در ایالت مرجع خود تعیین شده بود رای بدهند اما تلاش این مخالفان که جنبشی به نام «هرگز ترامپ» براه انداخته اند با ناکامی روبرو شد.

مارک پرز، یکی از نمایندگان انجمن درون حزبی ایالت واشنگتن معتقد است که صدای آنها شنیده نشده است. او می گوید: «نمایندگان ما ساکت شده بودند و صدای ما شنیده نشد چرا که این یک کنوانسیون تقلبی است. آنها نمی خواهند که ما حرفی در مورد قواعد حاکم بزنیم.»

جین سیور، نماینده ای از جورجیا که از موافقان دونالد ترامپ است، انتخاب وی را احترام به رای دهندگان می داند و می گوید: «دونالد ترامپ و هواداران وی غالب هستند، مردم آمریکا بر دیگران چیره شده اند. چهارده میلیون به آقای ترامپ رای داده اند و آنها سزاوار این هستند که صدایشان شنیده شود و ما اینجا هستیم تا از این امر اطمینان پیدا کنیم.»

بسیاری از شخصیت های شناخته شدۀ جمهوریخواهان در این گردهمآیی شرکت ندارند که از آنجمله می توان به بوش پدر و پسر اشاره کرد.

پل منافورد، رئیس کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ در این باره می گوید: «امیدواریم که وقتی خانوادۀ بوش تصمیم گرفتند دوباره در فعالیت های سیاسی شرکت کنند به ما بپیوندند، به آنها براحتی خوش آمد خواهیم گفت. در مورد فرماندار کیسیک هم همین امر صدق می کند، وقتی فرماندار ایالتی که این کنوانسیون در آنجا برگزار می شود حضور نداشته باشد، وضعیت دشوار می شود.»

این گردهمایی روز پنجشنبه با معرفی نامزد رسمی حزب جمهوریخواهان پایان می یابد.

استفان گروبه خبرنگار یورونیوز از محل این گردهمایی می گوید: «انتخابات مقدماتی، حزب [آبراهام لینکلن] را بیش از هر زمان دیگری چند دسته کرده است. گردهمایی کلیولند تلاش دارد که آغاز روند بهبود این وضعیت را به نام خود ثبت کند اما با وجود نامزدی مانند ترامپ برای سکانداری، جمهوریخواهان می ترسند که این شکاف بزرگتر بشود.»

میت رامنی، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ نیز از دیگر غایبان بزرگ این گردهمایی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همسر دونالد ترامپ به سرقت ادبی متهم شد

کنوانسیون جمهوریخواهان آمریکا برپا شد

قانون حمل سلاح در اوهایو و قوانین امنیتی اسکیزوفرنی در گردهمایی جمهوریخواهان