موج انتقاد احزاب مخالف از دولت فرانسه؛ کازنوو نسبت به تفرقه افکنی هشدار داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
موج انتقاد احزاب مخالف از دولت فرانسه؛ کازنوو نسبت به تفرقه افکنی هشدار داد

به دنبال حمله پنجشنبه شب در شهر نیس که دستکم ۸۴ کشته بر جاگذاشت، موج انتقاد احزاب مخالف دولت فرانسه از مقامات این کشور ادامه دارد.

کریستیان استروزی از اعضای حزب راستگرای جمهوریخواهان فرانسه یکی از چهره های این حزب است که از تدابیر امنیتی اتخاذ شده در شهر نیس همزمان با برگزاری مراسم جشن ملی فرانسه انتقاد کرده است.

مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی نیز روز شنبه ضمن انتقاد از برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه خواستار استعفای او شد.

وزیر کشور فرانسه روز شنبه پس از جلسه شورای دفاع با حضور فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور به این انتقادات پاسخ داد.

برنار کازنوو گفت: «رخدادهای روز ۱۴ ژوئیه نیس همچون تمام شهرهای فرانسه با هماهنگی و ارتباط تنگاتنگ با شهرداری تدارک دیده شده بود. اما شیوه اجرای این جنایت نفرت انگیز بسیار نوین بوده است زیرا از سلاح سنگین و مواد منفجره استفاده نشده بود. تروریستها به دنبال ایجاد تفرقه بین ما هستند. اختلاف افکنی پس از حمله، یکی از راههای آنها برای دستیابی به اهدافشان محسوب می شود.»

حمله در نیس در حالی رخ داد که فرانسه از زمان حمله ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) گذشته در پاریس و حومه این شهر در وضعیت اضطراری به سر می برد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه پیش از حمله نیس از پایان قریب الوقوع وضعیت اضطراری در این کشور خبر داده بود اما به دنبال حمله پنجشنبه شب دولت فرانسه تصمیم به تمدید وضعیت اضطراری گرفت.

از محمد لحویج بوهلال، به عنوان فرد مظنون به انجام این حمله وهدایت کامیون به سوی جمعیت نام برده می شود.