Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست ۳ نماینده مجلس برای برخورد روحانی با برادرش به دلیل تقلید صدا

درخواست ۳ نماینده مجلس برای برخورد روحانی با برادرش به دلیل تقلید صدا
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در ادامه حملات به حسین فریدون دستیار ویژه ریس جمهور ایران و برادر حسن روحانی، ۳ نماینده مجلس طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار ممانعت از ورود حسین فریدون به نهاد ریاست جمهوری شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم محمد جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر و جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد در نامه‌ای به رئیس جمهور ضمن اشاره به اقدامات به گفته این نمایندگان غیرمجاز آقای حسین فریدون خواستار برخورد و ممانعت از ورود وی به نهاد ریاست جمهوری شدند.

این نمایندگان در بخشی از نامه خود نوشتند: «آقای رئیس‌جمهور! اخیرا در منابع خبری معتبر و مکتوب دستیار ویژه شما با تقلید صدای جنابعالی برای پیش‌برد اهداف فوق‌الذکر و در واگذاری زمینه‌هایی در کیش با کمک بعضی دیگر از مدیران نهاد و اخذ حق دلالی نقش داشته است. حضرتعالی بنا بر این اخبار که خدمت شما هم رسیده، ایشان (دستیار ویژه را) از خودتان دور نموده‌اید ولی ایشان همچنان تلاش می‌کنند در کنار شما باشد و در امور دخالت کند.»

ماجرای تقلید صدا در نهاد ریاست جمهوری

ماجرای تقلید صدای حسن روحانی توسط برادرش، نخستین بار روز دوشنبه ۲۲ تیر ماه مطرح شد. در این رابطه جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با بیان اینکه دستیار رئیس جمهور تاکنون بارها به دلیل پرونده‌های سنگینش به دادگاه احضار شده گفت: «یکی از پرونده‌های حسین فریدون تقلید صدای رئیس‌جمهور است؛ در یک مورد وی با تقلید صدای روحانی طی تماس‌هایی با مراکز اقتصادی در راستای ترخیص کالاهای غیر مجاز اقدام کرده و از آنها خواسته تا جلوی واردات این کالاها را نگیرند.»

وی افزود: «در مورد دیگر نیز فریدون با تقلید صدای رئیس‌جمهور طی تماسی با مولاوردی معاون روحانی به وی اعلام می‌کند که از انجام یک سفر خودداری کند. مولاوردی هم که گمان می‌کند این دستور توسط رئیس‌جمهور داده شده از انجام آن سفر خودداری می‌کند. چندی بعد در جلسه ای رئیس‌جمهور به مولاوردی می‌گوید که چرا به سفر موردنظر نرفته و وی ماجرا را شرح می‌دهد.»


جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد می‌گوید حسین فریدون با تقلید صدای رئیس جمهور فعالیت‌های غیرمجاز انجام می‌دهد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: «حسین فریدون به منظور این اقدام غیرقانونی به دادگاه احضار شده و روحانی نیز از این موضوع باخبر است. حتی گزارشات آن نزد مقامات است که با پی‌نوشت خواستار برخورد رئیس‌جمهور پیرامون این مسئله شده اند.»

تکذیبیه حسین فریدون و مولاوردی، پافشاری کریمی قدوسی

ساعاتی پس از آنکه آقای کریمی قدوسی چنین ادعایی کرد، ایرنا خبرگزاری رسمی دولت نوشت: «در روزهای اخیر برخی با جریان سازی رسانه ای و با خط و مشی همسو، به دنبال تخریب دولت از طریق طرح ادعاهای کذب علیه نزدیکان رئیس جمهوری هستند به طوری که جواد کریمی قدوسی از نمایندگان مجلس مدعی تقلید صدای رییس جمهوری از سوی حسین فریدون شده است.»

این خبرگزاری افزود: آقای حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری در گفتگو با ایرنا گفت: «طرح چنین اخباری از جمله تقلید صدای رئیس جمهوری برای کنسل کردن سفر مولاوردی معاون روحانی در امور زنان و خانواده از اساس کذب بوده و ادامه همان خبرسازی علیه دولت است.»

کریمی قدوسی همچنین مدعی شده بود که فریدون به دلیل همین اقدام غیرقانونی به دادگاه احضار شده است؛ در حالی که دستیار ویژه رییس جمهوری به ایرنا گفته است «به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد.»

گفته‌ها کریمی قدوسی، واکنش معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را نیز به دنبال داشت به طوری که روابط عمومی این معاونت با صدور اطلاعیه ای ادعای مطرح شده کریمی قدوسی را تکذیب کرد.

روابط عمومی این معاونت در این اطلاعیه با یادآوری سوگند موضوع اصل ۶۷ قانون اساسی برای نمایندگان مجلس آورده است: «انتظار می رود این نماینده مجلس در اظهار نظرها و انجام وظایف وکالت، امانت و تقوا را رعایت کند؛ هر چند به نظر می‌رسد این روزها در ادامه هجمه ها، فشارها و تخریب های بی امان علیه دولت و در بازار مکاره سیاست، دیگر متاع اخلاق و امانت و تقوا خریداری نداشته و به ثمن بخس به حراج گذاشته می شود.»


خانم مولاوردی و همینطور حسین فریدون گفته‌های کریمی قدوسی را تکذیب کردند.

در همین حال جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد پس از آگاهی از این تکذیبیه‌ها در گفتگو با خبرگزاری میزان ضمن تایید مجدد گفت: «این خبر دارای مکتوبات و مستنداتی است که در اختیار حداقل ۵۰ تا ۶۰ تن از نمایندگان قرار گرفته است.»

واکنش ها در شبکه های اجتماعی

از سوی دیگر ادعای جواد کریمی قدوسی درباره تقلید صدای رئیس جمهور ایران توسط برادرش، موجی از واکنش را در شبکه های اجتماعی به وجود آورده است.

+تقصیر دولت قبله؛ بفرمایید
-مسخره بازی در نیار #فریدون؛ گوشی رو بده به حسن
+باراک جون؛ بخدا من حسنم#تقلید_صداpic.twitter.com/Ql4sJg43R9

— آدم إبن حوّا (@onlyfcbarselon1) July 12, 2016

وب‌سایت نزدیک به دولت «انتخاب» بخشی از این واکنش ها را منعکس کرد. براین اساس یک کاربر گفته است: «کریمی قدوسی بعد از اشتباه گرفتن ان پی تی و ام پی تی زنده موند تا به اینجا برسه بگه این یکی صدای اون یکی رو تقلید کرده نفر سوم اشتباه گرفته..»

فرد دیگری نوشته است: «کریمی قدوسی: یکی از نزدیکان رییس‌ جمهور هنوز که هنوز است نمی‌داند الان این حسن است که زنگ زده یا حسین!»

#فریدون از خوبای #تقلید_صداpic.twitter.com/zdI8ohXYZl

— SMJ Mousavi (@SMJMousavi) July 12, 2016

کاربر دیگری به طنز نوشته است: «کریمی قدوسی خبر داد حسین فریدون چندین مورد پرونده مزاحمت تلفنی به ۱۱۰ و آتش نشانی و منزل محمودی دارد که در دست بررسی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش انتقادها از برادر رئیس جمهور و واکنش حسین فریدون

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»

تلاش جمهوری اسلامی برای تعیین جایگزین رئیسی؛ شور و شوق مردم برای بازی همستر از انتخابات بیشتر است