انصراف لِدسام؛ ترزا مِی در آستانه نخست وزیری بریتانیا

انصراف لِدسام؛ ترزا مِی در آستانه نخست وزیری بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آندرئا لِدسام با اعلام حمایت از ترزا مِی از نامزدی خود برای رهبری حزب حاکم محافظه کار بریتانیا صرف نظر کرد.

آگهی

آندرئا لِدسام با اعلام حمایت از ترزا مِی از نامزدی خود برای رهبری حزب حاکم محافظه کار بریتانیا صرف نظر کرد.

خانم لِدسام، با استدلال به مادر بودن خود و بچه دار نبودن رقیبش ترزا می، خود را برای رهبری حزب محافظه کار و کرسی نخست وزیری بریتانیا برتر دانسته بود. بدین ترتیب، اظهار نظر خانم لِدسام در نظام سیاسی و اجتماعی بریتانیا برایش جنجالی و گرانتر از آنچه تصور می کرده است، تمام می شود.

آندرئا لِدسام در حمایت از هم حزبی و رقیب خود گفت: «ترزا مِی از حمایت ۶۰ درصدی نمایندگان حزب برخوردار است و برای اجرای برکسیت با هدف کسب بهترین شرایط برای مردم بریتانیا، همانگونه که خود او وعده داده است، در جایگاهی ایده آل قرار دارد.»

آندرئا لِدسام بر خلاف خانم مِی، از چهره های محوری موافقان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و منتقد سیاستهای مهاجرتیِ وزیر کشور بریتانیا بوده است.

ترزا مِی، وزیر کشور فعلی بریتانیا در این باره گفت: «برکسیت یعنی برکسیت و ما آن را به فرصتی برای موفقیت خود تبدیل می کنیم. هیچ تلاشی برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا نخواهد شد.»

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: «هیچ تلاشی از درب پشتی برای پیوستن دوباره به اتحادیه نخواهد شد، رفراندوم دومی در کار نخواهد بود. کشور به خروج از اتحادیه اروپا رای داده است و من بعنوان نخست وزیر تضمین خواهم کرد که این اتفاق بیافتد.»

اکنون بر حزب محافظه کار بریتانیاست که تصمیم بگیرد آیا ترزا مِی را از هم اکنون و پیش از ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) روزی که دیوید کامرون کرسی خود را ترک می کند، نخست وزیر آتی بریتانیا بخواند یا وی را وارد گود رقابت با دومین نامزدی کند که پس از خود وی و خانم لدسام، بیشترین رای را کسب کرده است. خانم مِی تاکنون با فاصله زیادی از سایر نامزدها، پیشتاز بوده است.

در صورت نخست وزیری، ترزا مِی پس از مارگارت تاچر دومین بانوی نخست وزیر در تاریخ بریتانیا خواهد بود.

پس از رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا و اعلام کنارگیری دیوید کامرون از نخست وزیری، رقابت برای رهبری حزب محافظه و جانشینی آقای کامرون در پی دو رای گیری داخل حزبی، به خانمها می و لدسام خلاصه شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر جدید بریتانیا روز چهارشنبه کار خود را آغاز می کند

آنجلا ایگل رهبری حزب گارگر بریتانیا را به چالش کشید

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش