مهاجمان فرودگاه آتاتورک شناسایی شدند

مهاجمان فرودگاه آتاتورک شناسایی شدند
Copyright 
نگارش از Ali Kheradpir با استفاده از  Anadolu, Reuters
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات دولت ترکیه اعلام کردند که مهاجمان سه شنبه شب در فرودگاه بین المللی آتاتورک اتباع روسیه، ازبکستان و قرقیزستان بوده اند.

آگهی

مقامات دولت ترکیه اعلام کردند که مهاجمان سه شنبه شب در فرودگاه بین المللی آتاتورک اتباع روسیه، ازبکستان و قرقیزستان بوده اند.

نام این سه تن اعلام نشده با این حال علاوه بر انتشار ویدیوهای دوربین مداربسته فرودگاه، گزارش شده که آنان یک ماه پیش از این رقه را ترک کرده و جلیقه های انفجاری استفاده شده در این حمله را نیز با خود از سوریه آورده بودند.

اگرچه تاکنون گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش مسوولیت این عملیات را برعهده نگرفته است با این حال مقامات ترکیه می گویند شواهدی قوی در دست دارند که نشان می دهد مهاجمان عوامل داعش بوده اند.

پلیس ترکیه پس از بمبگذاری های انتحاری در فرودگاه آتاتورک، حدود ۱۳ مظنون را در یورش به ۱۶ محل در شهر استانبول بازداشت کرد. سه تن از این بازداشت شدگان اتباع خارجی هستند. همچنین پلیس در اقدامی مشابه، در چهار منطقه شهر ساحلی ازمیر ۹ مظنون به ارتباط با «دولت اسلامی» را بازداشت کرد.

عملیات انتحاری در فرودگاه بین المللی آتاتورک که سومین فرودگاه پر تردد اروپا محسوب می شود ۴۴ کشته و ۲۳۹ مجروح برجاگذاشت. ۱۹ تن از جان باختگان انفجارهای انتحاری اتباع خارجی یا دارای تابعیت دوگانه بوده اند. در میان آنان یک ایرانی نیز شناسایی شده است.

هدف قرار گرفتن بزرگترین فرودگاه ترکیه در شامگاه ۲۸ ژوئن، هشتمین بمبگذاری انتحاری از آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون در این کشور به شمار می آید.

Chechen Suspected in Istanbul Attack, but Questions Remain https://t.co/wCMwWLLqaTpic.twitter.com/sDzQOWGijc

— Voice of America (@VOANews) June 30, 2016

Istanbul eyewitness: 'He opened his shirt and there was a bomb'https://t.co/Z7o2jt3GPV

— The Telegraph (@Telegraph) June 29, 2016

Turkey looks for answers after suicide bombings at Istanbul airport kill 41 and injure 237 https://t.co/r2N3nDSlHypic.twitter.com/c2Be2b9OHQ

— Los Angeles Times (@latimes) June 29, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری مراسم بزرگداشت کارکنان کشته شدۀ فرودگاه آتاتورک

پلیس ترکیه هویت مهاجمان انتحاری فرودگاه آتاتورک را شناسایی کرد

روایت خبرنگار یورونیوز از حملات فرودگاه آتاتورک استانبول