Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اسلوواکی در آغاز ریاستش بر شورای اتحادیه اروپا: همه پرسی بریتانیا پایان تاریخ نیست

اسلوواکی در آغاز ریاستش بر شورای اتحادیه اروپا: همه پرسی بریتانیا پایان تاریخ نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ریاست دوره ای شورای اتحادیه اروپا از روز جمعه، اول ژوئیه (۱۱ تیرماه) از هلند به اسلوواکی واگذار می شود.

آگهی

ریاست دوره ای شورای اتحادیه اروپا از روز جمعه، اول ژوئیه (۱۱ تیرماه) از هلند به اسلوواکی واگذار می شود. یک روز پیش از آغاز این ریاست، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه به همراه فدریکا موگرینی در براتیسلاوا، پایتخت اسلوواکی حاضر شد و با مقامات این کشور دیدار کرد.

آندری کیسکا، رئیس جمهوری اسلوواکی گفت:« تنها چند ساعت به ریاست اسلوواکی بر شورای اتحادیه اروپا باقی است. برای اسلوواکی این لحظه ای تاریخی است.»

آقای کیسکا در بخش دیگری از سخنانش افزود:«پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما هرگز نمی توانستند تصور چنین روزی را بکنند و نه پدران و مادران ما که بیشتر عمرشان را در پشت پرده آهنین زیستند. شخصا بخاطر نتیجه همه پرسی در بریتانیا غمگینم اما این پایان تاریخ نیست. همگرایی ما شکست نخورده است اما به یقین لطمه دیده است. همه حاضران در این سالن به اروپای متحد قدرتمند باور دارند.»

رئیس جمهوری اسلوواکی در دیدار با آقای یونکر همچنین گفت که آینده اتحادیه اروپا نباید توسط دو یا سه اعضای قدرتمند و غربی تعیین شود. اشاره تلویحی آقای کیسکا به دو کشور فرانسه و آلمان بود و تاکیدی بر ایفای نقش بیشتر کشورهای کمونیستی سابق که امروز اعضای اتحادیه اروپا هستند.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه در کنار روبرت فیچو، نخست وزیر چپگرای اسلواکی گفت:«متقاعد هستم ریاست شما بر شورای اتحادیه بعنوان یکی از ناظران اصلی در اروپا، موفقیت آمیز خواهد بود. بیایید با هم و برای اسلوواکی و اروپا در کنار هم کار کنیم.»

ریاست دروه ای شورای اتحادیه اروپا هر شش ماه به یکی از اعضای اتحادیه واگذار می شود. ریاست اسلوواکی بر شورای اتحادیه اروپا اولین تجربه این کشور در این کرسی اتحادیه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش انتقادها از رئیس کمیسیون اروپا پس از برکسیت

امروز ۹ ماه مه روز اروپا است؛ بیم‌ها و امیدها در قاره سبز ۴۵ سال پس از بیانیه تاریخی رابرت شومان

اتحادیه اروپا: آمریکا در سال ۲۰۲۴ نیز ساز 'اول آمریکا' را بزند،اروپا بیش از پیش راه خود را خواهد رفت